اجتماعی

 ٣ مدرسه دیگر قم درگیر مسمومیت دانش‌آموزان

دلیل تکرار مسمومیت ها چیست؟چرا کسی پاسخگو نیست؟! 

تعدادی از دانش آموزان مدرسه شاهد رضوی در منطقه هنرستان و هنرستان سید حسن برقعی در محله عمار یاسر با علائمی شبیه سرفه شدید، تهوع، سرگیجه و سردرد توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌های قم منتقل شدند.

به گزارش ندای قم،صبح روز دوشنبه هم دانش آموزان مدرسه حضرت فاطمه الزهرا (س) منطقه ۳۰ متری کیوانفر با علائمی مشابه به بیمارستان‌های استان منتقل شدند.

عوامل آتش نشانی در مدرسه حضور یافتند و به انجام تست‌های مربوطه پرداختند.

عوامل اورژانس ۱۱۵ قم نیز با حضور در مدرسه، برخی از دانش آموزانی که دچار مسمومیت شده بودند را به بیمارستان شهید بهشتی قم انتقال دادند.

یکی از دانش آموزان این هنرستان در گفتگویی اظهار داشت: تقریباً ساعت ۸ و نیم بود که بچه‌های کلاس در زیرزمین مدرسه احساس تنگی نفس کردن و احساس کردن که بوی گاز می‌آید.

وی عنوان داشت: بعد از اعلام این موضوع از سوی دانش آموزان، معاونین مدرسه به سایر دانش آموزان اطلاع دادند که همگی به سمت حیاط مدرسه بروند. بیشتر دانش آموزان حالشان خوب بود، اما برخی از بچه‌ها علائمی همچون احساس تنگی نفس، سردرد و ضعف بدنی داشتند که با اورژانس به بیمارستان انتقال داده شدند و برخی از دانش آموزان نیز به دلیل وجود این شرایط دچار استرس و اضطراب شده بودند.

لازم به ذکر است روز یکشنبه نیز این حادثه در چند مدرسه قم رخ داد و آتش نشانی قم اعلام کرد اقدامات لازم در محل این مدارس انجام شد و در تست‌های انجام پذیرفته نیز مورد خاصی وجود نداشت.

معاون درمان علوم پزشکی قم نیز گفت: در حادثه دیروز بیشتر به نظر می‌رسد که دانش آموزان دچار اضطراب شده بودند و اکثر آنان نیز که به بیمارستان انتقال یافتند بعد از چند ساعت مرخص شدند.

محبی بیان داشت: در آزمایش‌های صورت گرفته در زمان اندکی پس از اعلام وقوع حادثه در این مدارس مشکل خاصی به لحاظ پزشکی مشاهده نشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/kps7

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا