اجتماعیویژه

ورود بیش از ۱۱ میلیون مسافر به قم در ایام نوروز

معاون استاندار قم خبرداد:

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم ، با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ تا پایان دهم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ بیش از ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار مسافر وارد استان قم شده است، اظهار کرد: جمعیت مسافران وارد شده به شهر قم طی این بازه زمانی به بیش از ۱۰ میلیون و ۱۸۱ هزار نفر رسیده است.
به گزارش ندای قم ،ابوالقاسم مقیمی روز دوشنبه در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۱ فروردین‌ماه جاری، سه میلیون و ۶۵۳ هزار و ۲۷۲ خودرو وارد این استان شده است.
وی افزود: همچنین در این مدت سه میلیون و ۵۲۸ هزار و ۶۹۳ خودرو از استان قم خارج شده است.
وی اضافه کرد: در مدت عنوان شده، سه میلیون و ۳۷۷ هزار و ۱۸ خودرو وارد شهر قم و سه میلیون و ۳۳۰ هزار و ۱۹۲ خودرو از این شهر خارج شده است.
وی در ادامه اظهار کرد : در تعطیلات نوروز، ۲۸۰ هزار و ۱۰۹ نفر در استان قم اسکان یافته‌اند که از این تعداد، اسکان ۸۳ هزار و ۴۷۴ نفر در اقامتگاه‌های رسمی استان بوده است.
مقیمی افزود: ۵۱ هزار و ۲۵۳ نفر در پارک‌ها و بوستان‌ها، ۵۷ هزار و ۳۸۱ نفر در مدارس، سه هزار و ۹۵۰ نفر در سالن‌های ورزشی، ۹ هزار و ۳۶ نفر در امامزاده‌ها، هشت هزار و ۱۱۵ نفر در مساجد و حسینه ها، ۲۹ هزار و ۴۳۰ نفر در حرم حضرت معصومه(س) و ۲۹ هزار و ۹۵۰ نفر نیز در مسجد جمکران بوده است.
مقیمی همچنین از وقوع دو هزار و ۳۹۷ مورد تصادف طی ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ تا دهم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ خبرداد و گفت: ۵۷۴ نفر در این تصادفات مجروح و ۱۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/g00t

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا