اجتماعی

وجود ۵۷ هزار و ۳۴۱ مستمری‌بگیر و بازنشسته دراستان قم

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم خبرداد:

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم بابیان اینکه ۵۷ هزار و ۳۴۱ مستمری‌بگیر و بازنشسته دراین استان وجود داردگفت: در سال جاری پیش بینی می شود این سازمان حدود پنج هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف از جمله حقوق بازنشستگان، ‌درمان و مقرری بگیران بیمه بیکاری هزینه شود.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،محمد عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرنا ، با اشاره به اینکه خدمات سازمان از قبل از تولد آغاز می‌شود و تا بعد از فوت ادامه دارد، افزود: پرداخت مستمری از کارافتادگی، پرداخت هدیه ازدواج، هزینه کفن‌ودفن، وسایل کمک پزشکی و مقرری بیمه‌شده‌ها از دیگر پرداختی‌های سازمان است.
وی اضافه کرد: هزینه های اداره کل تامین اجتماعی قم از محل وصول حق بیمه‌های کارفرمایی و بیمه‌شده‌ها تامین می‌شود.
وی با بیان این که ۸۰۵ هزار و ۸۲۳ نفر بیمه شده اصلی و خانواده که بیش از ۶۰ خدمت دریافت می‌کنند، ادامه داد: تا پایان خردادماه سال گذشته، ۷۹۷ هزار و ۱۸۳ نفر در این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند که آمار امسال افزایش ۹ درصدی نشان می دهد.
وی ادامه داد: ۱۴۳ هزار کارگر و کارمند، چهار هزار و ۷۰۰ قالیباف خانگی، ۱۵ هزار کارگر ساختمانی، ۱۲ هزار راننده درون و برون‌شهری، سه هزار و ۲۰۰ کارفرما، ۳۹ هزار طلبه، اعضای نظام‌مهندسی، نظام پزشکی، مداحان، خادمان مساجد، کسب‌وکارهای مجازی و سایر مشاغل و خانواده‌هایشان از جمله افراد تحت پوشش هستند.
عاشوری با اشاره به وجود ۵۷ هزار و ۳۴۱ مستمری‌بگیر و بازنشسته در استان قم، گفت: پرداخت حقوق بازنشستگی مهم‌ترین اقدام تامین اجتماعی است و بخش عمده هزینه‌های سازمان بابت این موضوع می‌باشد.
مدیر روابط عمومی تامین اجتماعی قم نیز گفت: امسال ۵۴ برنامه فرهنگی در حوزه‌های بیمه‌شده‌ها، کارفرمایان،‌ مستمری‌بگیران و همکاران تعریف شده است.
محمد تلخابی افزود: کاروان کرامت رضوی از جمله برنامه‌ها در حوزه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی است که بر اساس آن سالیانه ۱۵ گروه حداقل۴۰ نفره از بازنشسته‌ها برای اردوی یک‌هفته‌ای در مشهد اعزام می‌شوند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/m3u1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا