اجتماعی

واگذاری 500 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم خبرداد :

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: همزمان با اعیاد فرخنده ربیع الاول و اجرای پویش پیامبر رحمت، 500 قطعه زمین طرح جوانی جمعیت در شهرک پرنیان به متقاضیان قمی واگذار شد.

به گزارش ندای قم، حسین زنجیرانی فراهانی در آیین واگذاری اراضی به متقاضیان طرح جوانی جمعیت با حضور استاندار قم و خانواده های این طرح برگزار شد اظهار کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در جلسه مورخ 24/07/1400 کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، مورخ 24/08/1400 توسط رییس جمهور به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد.

وی افزود: این طرح تشویق جوانان برای ازدواج و تشویق خانواده‌ها برای فرزندآوری است و برای هر دوی این موارد حمایت‌ها و تسهیلاتی در نظر گرفته است.در این طرح مشوق‌هایی مانند خودروی بدون قرعه‌کشی، ۲۰۰ متر زمین و تسهیلات مالی به خانوارها پیش بینی و در نظر گرفته شده است.

زنجیرانی در خصوص ماده 4 این قانون توضیح داد: یک قطعه زمین یا واحد مسکونی حداکثر به میزان (۲۰۰) مترمربع منطبق با ضوابط حد نصاب تفکیک بر اساس طرح‌های هادی روستایی و شهری یا طرح‌های جامع و تفصیلی شهری مصوب برای ساکنین در روستاها یا شهرهای کمتر از پانصد هزار نفر پس از تولد فرزند سوم و بیشتر، در همان محل بر اساس هزینه آماده‌سازی فقط برای یک بار به صورت فروش اقساطی با دو سال تنفس و هشت سال اقساط اعطا نماید و سند مالکیت، پس از پرداخت آخرین قسط، ظرف حداکثر یک ماه، به مالکین تحویل داده می‌شود.

وی گفت: در استان قم نیز مانند سراسر کشور، هر خانواده متقاضی طرح سه فرزندی که فرزند سوم و بیشتر آن ها از 24 مهر 1400 به بعد متولد شده باشد یا دارای چهار فرزند زیر 20 سال باشند ابتدا در سامانه نهضت ملی مسکن (منوی طرح جوانی جمعیت)ثبت نام کرده اند و پس از بررسی پرونده آن ها تایید اولیه یا نهایی شده اند.

به گفته سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم در این طرح فرم ج (مالکیت دولتی) و سابقه ملکی متقاضی، سبز و بدون سابقه در نظر گرفته می شود.

زنجیرانی بیان کرد: در حال حاضر در استان قم تاکنون حدود 5500 متقاضی طرح سه فرزندی و بالغ بر 1700 متقاضی دارای چهار فرزند زیر 20 سال در سامانه موفق به نامنویسی شده اند که از این تعداد به ترتیب 3190 و 1075 پرونده تایید و حائز شرایط شناخته شده اند.

وی گفت: در استان تاکنون طی چند مرحله، به خانواده دارای سه فرزند سه قلو و بیشتر (9 قطعه در شهر قم) و در شهرهای دستجرد و کهک نیز واگذاری انجام شده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطر نشان کرد: همزمان با اجرای پویش پیامبر رحمت در سراسر کشور و وفق دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری اراضی این طرح در ایام فرخنده ربیع الاول، در استان قم نیز 500 قطعه زمین در شهرک پرنیان به متقاضیان واگذار می شود و برای سایر افراد حائز شرایط در مراحل بعد واگذاری انجام خواهد شد.

گفتنی است برای این 500 متقاضی اراضی واگذار شده، برای بررسی و تشکیل پرونده فیزیکی و سایر اقدامات به مرور پیامک مراجعه حضوری ارسال می شود و از این افراد تا اطلاع رسانی توسط این اداره کل نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/v0si

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا