اجتماعیویژه

والدین هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام فرزندان خود اقدام کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: بحث ثبت‌نام یکی از فرایندهای بسیار مهم و تأثیرگذار در فرایند تعلیم و تربیت است و والدین هر چه سریع‌تر در فرصت باقی‌مانده نسبت به ثبت‌نام فرزندان خود اقدام کنند.
به گزارش ندای قم ،علیرضا رحیمی با اشاره به اهمیت فرایند ثبت‌نام اظهار داشت: روزهای کرونایی عوارض بسیاری در ابعاد مختلف زندگی انسان به‌ویژه در حوزه تعلیم و تربیت داشت که خوشبختانه با حضوری شدن مدارس از 14 فروردین‌ماه 401 شرایط تحصیلی بهتری فراهم شد و با توجه به ارزیابی‌های به‌عمل‌ آمده در این مسیر”حرکت روبه‌پیشرفت” داشتیم که در بهبود وضعیت بسیار مؤثر بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با گریزی بر اتفاق‌هایی که در این دوران گذراندیم تصریح کرد: شور و نشاط دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه بسیار بیشتر از قبل شده، امسال نسبت به سال گذشته وضعیت تحصیلی امتحانات نهایی دانش‌آموزان خیلی بهتر شده همچنین تعطیلی مدارس، نقش مدرسه را برای اولیا، دانش‌آموزان و معلمان به‌خوبی به رخ کشید به‌گونه‌ای که این تغییرات کیفی، بسیار ملموس است.
وی بحث ثبت‌نام را یکی از فرایندهای بسیار مهم و تأثیرگذار در فرایند تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: اولین ارتباطی که اولیا با کادر مدرسه برقرار می‌کنند مهم‌ترین رویداد ارتباط‌گیری بین اولیا و مدرسه و دانش‌آموزان است امسال شعار ثبت‌نام مطلوب، نظارت همگانی را رأس این مهم قرار دادیم.

رحیمی بهترین مدرسه را نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت معرفی کرد و گفت: ثبت‌نام مطلوب زمانی صورت می‌گیرد که همه جوانب به‌ خصوص محدوده جغرافیایی بنا بر اقتضائات روحی بچه‌ها در نظر گرفته شود، ثبت‌نام پایه اول نیز از 21 خردادماه به‌صورت رسمی آغاز شده و پیگیری برای پایگاه‌های سنجش نیز برحسب اولویت انجام‌ شده و تا پایان مردادماه نیز ادامه دارد.
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ثبت‌نام پایه اول ابتدایی نسبت به سال گذشته تفاوتی داشته که از آن با عنوان رویداد فرهنگی یاد می‌کنیم به این صورت که حتی‌الامکان هر دو اولیای دانش‌آموز در مدرسه حضور داشته باشند تا چند دقیقه‌ای توسط مدیر، جلسه معارفه با والدین تشکیل داده تا نسبت به ویژگی‌های مدرسه و انتظاراتی که در این‌ بین وجود دارد آگاه شوند.
وی دریافت هرگونه وجهی در زمان ثبت‌نام به‌ غیر از “حق بیمه و کتاب‌های درسی” را کاملاً اختیاری دانست و افزود: ثبت‌نام مدارس خاص با دریافت شهریه نیز بر اساس ضوابط ابلاغی است و بحث کمک به مدرسه اجباری نیست والدین عزیز می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکلی به ادارات ارزیابی عملکرد مناطق به‌صورت حضوری یا تلفنی اطلاع‌رسانی کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/npuf

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا