اجتماعی

هیچ واحد صنعتی با توجیه مسائل اقتصادی اجازه تخریب محیط زیست را ندارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

محمدحسین بازگیر در جلسه مشترک با بخشدار، شهردار و اعضای شورای شهر سلفچگان گفت: در طرح پایش فراگیر واحدهای صنعتی و خدماتی که توسط این اداره کل در فصل تابستان به انجام رسید، بسیاری از تخلفات زیست محیطی به ویژه در بخش سلفچگان کشف و پیگیری های لازم جهت طی مراحل حقوقی این تخلفات انجام شد.

به گزارش ندای قم، وی بر ضرورت افزایش همکاری ها و هماهنگی ها با مسؤولان بخش سلفچگان برای شناسایی و برخورد با تخلفات زیست محیطی در این منطقه تأکید کرد و گفت: پاسگاه محیط بانی پلنگ دره در بخش سلفچگان، جهت پیگیری تمامی امور زیست محیطی این منطقه تقویت خواهد شد و در صورت نیاز، نماینده محیط زیست در شهر سلفچگان مستقر می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه به هیچ عنوان اجازه استقرار صنایع آلاینده در بخش سلفچگان را نخواهیم داد، خاطرنشان کرد: تخلیه و رهاسازی پسماندها در اطراف روستاهای بخش سلفچگان پذیرفتنی نیست و بخشداری و شهرداری باید برای مدیریت هرچه بهتر این پسماندها برنامه ریزی و اهتمام داشته باشند.

وی تخلیه غیرمجاز پسماندهای صنعتی در اراضی و شوارع بخش سلفچگان را نیز مشکل بسیار جدی دانست و گفت: البته این مشکل در سال های گذشته بسیار بهبود یافته است، اما همچنان برخی واحدهای صنعتی از داخل و خارج از استان اقدام به تخلیه غیرمجاز پسماندهای ویژه و صنعتی می کنند که با اینگونه تخلفات قاطعانه برخورد می شود.

بازگیر در ادامه افزود: نابسامانی مدیریت پسماندهای صنعتی و تخلیه غیراصولی و غیرمجاز آنها در سایت 18 هکتاری و البته قانون گریزی برخی واحدهای صنعتی بزرگ در بخش سلفچگان در رابطه با انتشار آلاینده های هوا در ساعات پایانی شب و ایام تعطیل، موضوعاتی است که در اولویت رسیدگی این اداره کل قرار دارد.

وی در پایان با بیان اینکه شهرک ها و واحد‌های صنعتی باید نسبت به ایجاد حداقل ۱۰ درصد فضای سبز متعهد باشند، تصریح کرد: واحدهای صنعتی و خدماتی که ضوابط و مولفه های زیست محیطی را رعایت نکنند، با هیچگونه توجیه اقتصادی و اشتغالزایی اجازه فعالیت نخواهند داشت و ما این موضوع مهم را با همه توان پیگیری خواهیم کرد.

ماشاالله سعادتمند رئیس شورای اسلامی استان قم، حسن بافرانی بخشدار، سعید امراللهی شهردار و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر سلفچگان نیز در این جلسه با اشاره به برخی از مشکلات زیست محیطی این منطقه، اقدامات اخیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در برخورد با واحدهای آلاینده را امیدوارکننده دانسته و بر ضرورت افزایش همکاری ها و تعاملات فیمابین تأکید کردند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3lts

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا