اجتماعیویژه

همایش شیرخوارگان حسینی در قم برگزار شد

همزمان با سراسر کشور ؛

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در شهر مقدس قم برگزار شد.

به گزارش ندای قم ، ،همایش شیرخوارگان حسینی صبح روز جمعه، همانند سنوات گذشته و همزمان با سراسر کشور در امکان مذهبی شهر مقدس قم برگزار شد.

براساس  این گزارش ،هزاران نفر از مادران قمی فرزندان نوزاد خود را با پوشاندن لباس‌های سبز متبرک و سربندهای یا علی اصغر (ع) به یاد شهید شش ماهه دشت کربلا به همایش شیرخوارگان حسینی که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد آوردند تا فرزندان خود را نذر قیام حضرت سیدالشهدا (ع) کنند و از خداوند بخواهند تا این کودکان در مکتب حسینی پرورش یابند.

شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت مملو از مادرانی بود که فرزندان شیرخوار خود را به دست گرفته بودند و با چشمانی اشک آلود در مصیبت حضرت علی اصغر (ع) که سند مظلومیت سیدالشهدا (ع) به شمار می‌رود حاضر شده بودند.

برخی از مادران نیز فرزندان بیمار خود را به این مراسم آورده بودند تا با توسل به حضرت علی اصغر (ع) شفای آنان را از خداوند طلب کنند.

همایش شیرخوارگان حسینی در مسجد مقدس جمکران نیز برگزار شد و بسیاری از مادران به همراه نوزادانشان در این مراسم معنوی شرکت کردند.در ابتدای برنامه نیز لباس‌های سبز ویژه نوزادان به آنان هدیه شد.این مراسم در برخی از امامزادگان استان قم نیز برگزار شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/akon

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا