اجتماعی

مونوریل قم سرانجام خوبی خواهد داشت

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت :

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت: دولت سیزدهم در سطح کشور پروژه‌هایی را پیگیری کرده که برخی از آن‌ها چند دهه بود که روی زمین‌مانده است که طرح مونوریل از جمله آن‌هاست که با تلاش مجموعه دولت مردمی به سرانجام خوبی خواهد رسید.

به گزارش ندای قم، سپهر خلجی روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان قم، بیان داشت: این پروژه به طول حدود ۲۱۱ کیلومتر با رعایت کامل ضوابط ایمنی و استانداردهای لازم افتتاح می‌شود.

مسیر فعلی شیراز به سمت اصفهان ۴۸۵ کیلومتر و مدت‌زمان سفر نیز حدود ۶ ساعت به طول می‌انجامد که با افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان، طول مسیر ۱۳۰ کیلومتر کوتاه‌تر شده و نزدیک به ۲ ساعت از زمان سفر نیز کاسته می‌شود.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم در سطح کشور پروژه‌هایی را پیگیری کرده که برخی از آن‌ها چند دهه بود که روی زمین‌مانده است که طرح مونوریل از جمله آن‌هاست که با تلاش مجموعه دولت مردمی به سرانجام خوبی خواهد رسید.

خلجی اضافه کرد: احیای دریاچه ارومیه، فاز ۱۱ پارس جنوبی، سد چشمیر و بسیاری از پروژه‌هایی که در دولت مردمی به نتیجه رسیده، سالها بر زمین‌مانده بود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نیازهایی که در کشور و در سطح استان‌ها احساس می‌شود، پیوست رسانه‌ای پروژه‌های عمرانی است؛ در این پیوست می‌توان تمام ظرفیت رسانه‌های برخط، مکتوب و فضاهای شهری را پای‌کار آورد.

خلجی با اشاره به حوادث و ناآرامی‌های سال گذشته در کشور، گفت: در اغتشاشات گذشته تمام توان و ظرفیت رسانه‌ای دشمنان پای‌کار آمده بود.

تثبیت قیمت‌ها در بازار

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: سیاست تثبیت قیمت‌ها از چند ماه اخیر در دولت سیزدهم آغازشده و در برخی کالاها، شرایط رو به بهبود است اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

وی بیان داشت: دولت پاییز سال گذشته تورم ۶۰ درصدی را با کاهش ۲۰ درصدی به حدود ۴۰ رسانده بود و از طرفی روابط و دیپلماسی فعالی با کشورهای دنیا برقرار کرده بود؛ علت اصلی اغتشاشات سال گذشته‌ نگرانی دشمن از موج پیشرفت و امیدآفرینی دولت مردمی بود.

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت بابیان اینکه روابط عمومی پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند، گفت: روابط عمومی‌ها علاوه اقدامات تخصصی و تعریف‌شده، باید اشراف کاملی از مهارت گردش اطلاعات و مهارت‌های رسانه‌ای داشته باشند.

خلجی بابیان اینکه دولت بزرگ‌ترین شبکه تولید اخبار و اطلاعات است، تصریح کرد: اگر دولت را از عرصه تولید خبر کنار بگذاریم عملاً عرصه خبر و تولیدات رسانه‌ای و گردش اطلاعات بشدت کم‌رنگ می‌شود.

جدال نفس‌گیر روایت پیام

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جبهه انقلاب در جدال نفس‌گیر روایت پیام با رسانه‌های معاند است، گفت: هدف دشمنان در این نبرد القای ناکارآمدی و ناامید سازی و تصویرسازی نادرست از واقعیت‌های دولت و کشور است.

وی بابیان اینکه در جنگ روایت‌ها، باید اقدامات و دستاوردهای دولت به‌صورت کامل، دقیق، جذاب و اقناع‌کننده به مردم منتقل شود، یادآور شد: آن چیزی که سبب امیدآفرینی در بین مردم می‌شود انتقال کامل و صحیح دستاوردهای دولت در جامعه است و اگر این عرصه به‌درستی انجام نشود موج ناامیدی آفرینی، نگرانی و عصبانی کردن مردم توسط دشمنان، پررنگ‌تر می‌شود.

خلجی با اشاره به اینکه رسانه و ارتباطات یکی از پایه‌های اصلی جنگ ترکیبی است، یادآور شد: تمرکز اصلی دشمن در جنگ ترکیبی به حوزه رسانه و گردش اطلاعات متمرکزشده است.

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت بابیان اینکه رسانه پای ثابت تمام اتفاقات و تحولات در جامعه جهانی است، عنوان کرد: برجام از جمله توافقات اخیر در کشور ماست که مصداق کاملی از یک عملیات رسانه‌ای برای همراه کردن ارکان مختلف جامعه است؛ دولت سابق به‌گونه‌ای برجام را از طریق رسانه رنگ و لعاب زده بود که گویا حلال تمام مشکلات است در حالیکه واقعیت آن تطابقی با عملیات رسانه‌ای نداشت.

وی همچنین بیان داشت: دولت مردمی در خصوص ارتقای جایگاه روابط عمومی‌ها مصوبات خوبی را گذارنده که امید می‌رود به‌زودی به نتیجه برسد.

وی خاطرنشان کرد: حجم تولید خبر و اطلاع‌رسانی در دستگاه‌های دولتی طی یک سال گذشته دو برابر شده اما هنوز رضایت‌بخش نیست؛ در جهاد تبیین علاوه بر اطلاع‌رسانی باید اقدامات تبلیغی انجام بگیرد.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت با انتقاد از تولید برخی اخبار منفی و اختلافی بین دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: این مورد نیز از مواردی است که باید با جلسه و تعامل بین مدیران دستگاهی حل شود.

وی اظهار داشت: یکی از مباحث مهمی که باید در مساله امیدآفرینی مورد توجه باشد، مساله مقابله با اخبار منفی و غیرواقع است که بسیاری از دستاوردها و تلاش های شبانه‌روزی خدمت گذاران را به حاشیه می‌برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: استاندار قم با سوابق طولانی و درخشان جزء استانداران تراز دولت مردمی هستند و همواره موردتوجه و عنایت شخص رییس جمهوری هست.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rw8q

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا