اجتماعی

مجمع خیرین آبرسان در استان قم تشکیل شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت:مجمع خیرین آبرسان قم با حضور جمعی از خیرین و معتمدین شهر آغاز به کار کرد تا آبرسانی به نقاط محروم استان با سرعت بیشتری انجام گیرد.

به گزارش ندای قم، مهندس حسن بختیاری در نخستین نشست مجمع خیرین آبرسان قم با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون خیرین در بخش‌های مختلف منشأ برکات و خیرات برای کشور و استان بوده‌اند، گفت: آب‌انبارها از آثار ماندگار خیرین در حوزه آبرسانی است که سال‌های سال مردم از آن‌ها استفاده می‌کردند.

بختیاری با بیان اینکه تشکیل مجمع خیرین آبرسان کشور با محوریت وزارت نیرو به منظور استفاده از ظرفیت‌های غیردولتی برای رفع مشکلات تأمین آب مناطق مختلف کشور انجام شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در برخی از نقاط کشور اقدامات دولتی تکافوی نیازهای مردم را نمی‌کند استفاده از ظرفیت خیرین می‌تواند در این زمینه کارگشا باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه پیش از این نیز خیرین گام‌های خوبی را در زمینه آبرسانی برداشته‌اند، تصریح کرد: وزارت نیرو با تشکیل مجمع خیرین آبرسان به دنبال ساختار سازی در این زمینه است تا اقدامات انجام شده نظام‌مند، هدفمند و با بهره‌وری بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به تکلیف وزارت نیرو به شرکت‌های آب و فاضلاب مبنی بر تشکیل مجمع خیرین آبرسان در استان‌ها اظهار کرد: سعی کردیم در این زمینه از افرادی دعوت کنیم که دغدغه، اشتیاق و علاقه‌مندی درونی به کسوت سقایی و آبرسانی را داشته باشند.

بختیاری با قدردانی از اعضای مجمع خیرین آبرسان قم برای پذیرش این مسئولیت مهم، کسوت سقایی را بسیار باارزش توصیف کرد و گفت: امروز روستاهای محرومی در استان داریم که اعتبارات دولتی برای رفع محرومیت از آن‌ها کافی نیست که امیدواریم با استفاده از ظرفیت خیرین برای رفع محرومیت در این مناطق تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه طرح‌هایی نیز توسط کارشناسان شرکت آب و فاضلاب به منظور ورود خیرین به بحث آبرسانی آماده شده است، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک، همفکری و یاری یکدیگر قدم‌های بزرگی را در زمینه آبرسانی به مردم استان قم برداریم.

در ادامه این نشست زمینه‌های همکاری شرکت آب و فاضلاب استان قم و مجمع خیرین آبرسان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2lo9

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا