اجتماعی

عمده مشکل روستاها در حوزه ارتباطات زیرساخت است

مدیرکل امور روستایی استانداری استان قم:

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری استان قم گفت: رفع مشکلات زیرساختی و زیربنایی روستاهای استان قم در سفر دور دوم رئیس جمهور به این استان در اولویت قرار دارد.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا،غلامرضا رحیمی در گفت و گویی اظهار داشت: در مورد بیشتر روستاهای استان قم مشکلات احصا شده است و عمده مشکل روستاها در حوزه ارتباطات زیرساخت است که امیدواریم با همکاری اداره کل ارتباطات استان این مشکل برطرف شود.

وی ادامه داد: برخی روستاها از نظر اینترنت آنتن دهی ضعیف دارند از این رو از آن ها بازدید کردیم و مشخص شد در تعدادی از روستاها نیز آنتن دهی وجود ندارد و در برخی سرعت اینترنت پایین است.

وی مشکلات مذکور را مربوط به اینترنت ثابت ذکر کرد و افزود: ۶۹ روستای استان قم در مورد زیرساخت اینترنت ثابت دارای مشکل هستند.

رحیمی افزود: مشکل آنتن دهی اپراتورهای تلفن های همراه هم در نشستی با حضور مدیرکل ارتباطات استان قم بررسی می شود و در نهایت مشخص خواهد شد که هر روستا برای تقویت اینترنت ثابت و همراه چقدر اعتبار نیاز دارد تا برای حل مشکل از بودجه استانی،‌ ملی و سفر رئیس جمهور استفاده شود.

وی دیگر مشکلات زیر ساختی روستاهای استان قم که باید در سفر دور دوم رئیس جمهور مورد بررسی قرار گیرد را در حوزه آب، برق، گاز و برخی طرح های مرتبط با بنیاد مسکن عنوان کرد و گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان امسال برای توسعه روستایی و ا جرای طرح های بنیاد مسکن جذب شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قم افزود: تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان که گاز نداشته باشند بسیار کم است و در مورد روستای امامزاده اسماعیل نیز بررسی لازم صورت می گیرد تا اعتبار مورد نیاز را در قالب سفر رئیس جمهور جذب کنیم و با فاز بندی مختلف، طرح گازرسانی این روستا نیز انجام شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر در حوزه های مختلف زیرساختی در حال برآورد بودجه مورد نیاز برای رفع مشکلات روستایی هستیم تا پیش از انجام سفر رییس جمهور بتوانیم کل بودجه مورد نیاز را احصا کنیم.

استان قم که سه شهرستان قم،‌ جعفرآباد و کهک و سه بخش قنوات،‌ مرکزی و سلفچگان را دارد دارای ۱۸۷ روستا است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/j3cw

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا