اجتماعیویژه

طنین فریاد استکبارستیزی درخاستگاه انقلاب اسلامی

همزمان با سراسرصورت گرفت ؛

در یوم الله ۱۳ آبان‌ماه، جمع کثیری از مردم، مسئولان، روحانیان، ورزشکاران، دانش‌آموزان و فرهنگیان قم همگام با اقصی نقاط کشور با برگزاری یک راهپیمایی باشکوه و حماسی باردیگر اوج خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به منصه ظهور گذاشتند.
به گزارش ندای قم ،، مردم انقلابی و همیشه در صحنه شهر مقدس قم همراه با گروهی زیادی از دانش‌آموزان تجمع بزرگی را در صحن پیامبر اعظم حرم حضرت معصومه (س) شکل دادند.
آنان پس از اجرای سرود، قرائت بیانیه بسیج دانش آموزی و مداحی توسط یکی از مداحان دهه هشتادی به مناسبت وفات جانسوز حضرت معصومه (س) و هفتمین روز شهیدان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع)، در حالی که تصاویری از حضرت امام (ره)، رهبر معظم انقلاب و پرچم‌ جمهوری اسلامی و بیرق‌های مزین به اسامی متبرک اهل بیت (ع) را در دست داشتند، همچون سیل خروشانی از جمعیت به طرف مصلی قدس میعادگاه نماز جمعه به راه‌ افتادند.
اقشار مختلف مردم استکبار ستیز قم با آتش زدن پرچم‌های آمریکا و آدمک‌های سران خائن استکباری و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر آل سعود و مرگ بر وطن فروش خائن اوج خشم و انزجار خود از استکبار جهانی، ایادی و مزدوران پلیدش را ابراز کردند.
آنان با در دست داشتن تصاویر تعدادی از شهیدان امنیت شعارهای “نیروی انتظامی تشکر تشکر و نیروی انتظامی حمایت حمایت” را سردادند، و با آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا عهد و پیمانی دوباره بستند.
دانش‌آموزان دختر و بانوان فرهنگی نیز با فریاد “یا فاطمه شعارماست حجاب افتخار ماست” بر پایبندی بر ارزش‌های اسلامی و عفاف به عنوان زینت زن مسلمان تاکید کردند.
مردم مومن و متعهد قم در ادامه با سردادن شعارهای “ام‌الفساد قرن ما آمریکاست تبلور تعدی و تجاوز آمریکاست”،”وحدت ملت اقتدار ملی است مرگ بر آمریکا شعار ملی است” و “راه امام و شهدا وحدت است پیروی از رهبری امت است”، انسجام و یکپارچگی مثال زدنی خود را به رخ جهانیان کشیدند.
” جمهوری اسلامی چراغ پرفروغ است، حکومت آمریکا حکومت دروغ است”،” ۱۳ آبان ماه سعادت ملت است روز افتخار و عزت این ملت است” نیز از دیگر شعارهای کوبنده و دشمن شکنی بود که از سوی راهپمایان سر داده شد.
انبوه دانش‌آموزان حاضر در این راهپیمایی به صورت دسته جمعی و هماهنگ سرود سلام فرمانده را همسرایی، و تعهد خویش به پیروی و تبعیت از ولایت را اعلام داشتند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در قطعنامه پایانی این مراسم تاکید کردند: ما شرکت کنندگان در این راهپیمایی ضمن اعلام حمایت از اقدامات انقلابی مجلس، دولت و دستگاه قضا مصرانه بر مقابله مستمر بر فتنه انگیزی‌ها و اخلال‌گری‌ها تاکید و از مسئولین امر می‌خواهیم ضمن رسیدگی به مشکلات معیشتی و رفاهی مردم صف معترضان و اعتراضات به حق آنان را از مغرضان جدا دانسته و راه‌کارهای قانونی بیان انتقادات را فراهم کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3foa

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا