اجتماعی

طرح جامع ساماندهی چهل اختران قم در آستانه اجرا قراردارد

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر :

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر از نهایی شدن طرح جامع ساماندهی چهل اختران و اجرای ان پس از تصویب در کمیسیون ماده ۵ استان خبر داد.
به گزارش ندای قم ،علیرضا خاکی در گفتگویی اظهار داشت: ساماندهی چهل اختران قم از جمله پروژه‌هایی است که طی سال‌های اخیر به دلیل مشکلات مختلف از جمله مسائل مالی ناشی از افزایش قیمت‌ها و دیگر چالش‌ها، معطل مانده است
مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر ابراز داشت: در روزهای پایانی سال گذشته جلسه‌ای با حضور استاندار، شهردار و مسئولان استان جهت بررسی آخرین وضعیت این پروژه و مشکلات پیش رو برگزار و مقرر شد تا طرح جامع ساماندهی و تعیین تکلیف نهایی پروژه چهل اختران تهیه شود.
وی گفت: طرح جامع پروژه چهل اختران با تلاش کارشناسان و دریافت نظرهای اهالی منطقه نهایی شد که این طرح در کمیته فنی استانداری قم به تصویب رسیده که در گام بعدی می‌بایست به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان نیز برسد تا در نهایت به مرحله اجرا در آید.
گفتنی است در اسفندماه سال گذشته بنا به دستور استاندار مقرر شد تا طرح ساماندهی چهل اختران با در نظر گرفتن مسائل این محله از جمله مسائل فرهنگی، تجاری، خدماتی تهیه و تدوین شود.
بر اساس مصوبه دولت، اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان برای پشتیبانی طرح‌های بازآفرینی شهری از جمله ساماندهی چهل اختران اختصاص یافته است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/15qp

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا