اجتماعی

 ضرورت پیش بینی طرح ترافیکی برای تعطیلات نیمه خرداد

فرماندار قم تاکید کرد:

فرماندار قم با بیان اینکه مسائل ایمنی اولویت نخست اعزام زائران به مراسم رحلت امام (ره) است، گفت: هیچ مساله ای نباید فدای رعایت مسائل ایمنی و امنیتی در اعزام زائران این استان به مراسم سالگرد امام راحل شود.

به گزارش پایگاه خبری قم  فردا  به نقل از ایرنا ،عباس ذاکریان عصر سه شنبه در جلسه کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر در سالن جلسات فرمانداری قم با تاکید بر ضرورت پیش بینی پوشش بیمه ای تمام اتوبوس های اختصاص یافته جهت اعزام زائران ایام رحلت امام (ره)، گفت: لازم است بلافاصله بعد از پایان این مراسم نسبت به تامین اعتبار پوشش بیمه ای و پرداخت به موقع آن به رانندگان اقدام شود.

ذاکریان تاکید کرد: هیچ اتوبوسی بدون قرارگیری در پوشش های بیمه ای رایج اجازه جابه جایی زائران به مرقد مطهر امام راحل را ندارد؛ اولویت تامین اتوبوس جهت انتقال زائران از قم با ناوگان برون شهری از خارج از استان است.

وی ترافیک را یکی از پرچالش ترین معضلات قم در مناسبت های ملی و مذهبی دانست و بیان کرد: در صورتی که مصوبات قبلی استان در زمینه ترافیک اجرایی شود، بخش عمده ای از مشکلات گذشته تکرار نخواهد شد.

ذاکریان افزود: بدلیل تعطیلی چهار روزه شهر همزمان با ایام سالگرد ارتحال امام راحل و برای کنترل و مدیریت بهتر ترافیک لازم است تا ظرفیت پارکینگ مجتمع های تجاری در اختیار ستاد اجرایی تسهیلات زائران و خدمات سفر قرار گیرد.

فرماندار قم ادامه داد: در طول ایام منتهی به سالروز رحلت امام (ره) تردد خودروهای سواری و زائران به شهر قم به صورت چشمگیری افزایش می یابد و در این شرایط لازم است تا در صورت نیاز از ظرفیت ناوگان برون و درون شهری، استانهای دیگر نیز برای خدمات رسانی بهتر به زائران و شهروندان استفاده شود.

ذاکریان با تاکید بر ضرورت جلوگیری از ورود ناوگان برون شهری به داخل مرکز شهر برای کنترل و مدیریت ترافیک، تصریح کرد: ورود اتوبوس های برون شهری به داخل شهر باید مدیریت و کنترل شود تا مشکلی برای زائران و مجاوران ایجاد نشود.

فرماندار با اشاره به ضرورت پیش بینی طرح ترافیکی ویژه ترافیکی در محدوده مسجد مقدس جمکران، گفت: باید تدبیری صورت بگیرد تا خللی در فعالیت دستگاه های امدادرسان در صورت بروز هر گونه حادثه ای ایجاد نشود.

وی بیان داشت: در صورتی که اتوبوس های برون شهری به پارک سوارهای اطراف شهر هدایت شوند باید نسبت به تامین اتوبوس های درون شهری و ناوگان عمومی برای جابه جایی مسافران و زائران به هسته مرکزی شهری برنامه ریزی شود.

وی در ادامه با اشاره به تامین ارزاق و کالاهای اساسی در ایام سالگرد امام راحل خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از اجحاف در حق زائران و مسافران باید بر حجم بازرسی دستگاه های نظارتی افزوده شود.

فرماندار قم تکمیل قابل توجه تخت های اقامتی استان قبل از آغاز تعطیلات ایام رحلت امام راحل را مورد توجه قرار داد و گفت: علاوه بر بوستانها و سالن های ورزشی باید نسبت به آماده سازی مصلی قدس جهت اسکان شبانه زائران در صورت نیاز اقدام شود.

وی بیان کرد: ادارات و دستگاه هایی که در مسیر تردد و حضور زائران قرار دارند باید با اطلاع رسانی، ظرفیت و زیرساخت های عمومی خود را در اختیار مسافران و زائران قرار دهند

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/st5q

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا