اجتماعی

ضرورت همدلی مسئولان برای جبران کمبودهای فضای آموزشی

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم تاکید کرد :

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم ضمن عذرخواهی از مردم و دانش‌آموزان قمی بابت کمبودهای فعلی، خواستار همدلی و اتحاد مسئولان استان برای جبران کمبودها بویژه در حوزه سرانه فضای آموزشی شد و بر ضرورت پیش‌بینی طرح‌هایی ملی و تصویب قوانین مشخصی در مجلس شورای اسلامی جهت جبران عقب ماندگی‌های استان‌هایی با سرانه کمتر از میانگین کشوری مانند قم در یک طرح سه ساله تأکید کرد.

به گزارش ندای قم، احمدرضا اجتهادی در گفت‌وگویی با اشاره به برخی آمار مربوط به دستاوردهای دولت سیزدهم در عرصه مدرسه‌سازی بیان کرد: در حالی که در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به ترتیب ۵۵ و ۶۳ کلاس درس در استان قم ساخته شده، این آمار در سال گذشته به ۱۴۰ کلاس درس رسید و ان‌شاء‌الله تا پایان سال جاری نیز در صورت تامین اعتبارات حدود ۲۵۰ کلاس درس تحویل دانش‌آموزان عزیز قمی خواهد شد.

وی همچنین ضمن بیان ضرورت پیش‌بینی طرح‌هایی ملی و تصویب قوانین مشخصی در مجلس شورای اسلامی جهت جبران عقب ماندگی‌های استان‌هایی با سرانه کمتر از میانگین کشوری مانند قم در یک طرح سه ساله خاطر نشان کرد: خوشبختانه بسیاری از پروژه‌های آموزشی و پرورشی در دست اقدام در استان، مربوط به مناطق کمتر برخوردار است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان با تقدیر از مشارکت خیرین قمی در امر نوسازی مدارس گفت: خیرین عزیز در بیش از ۷۰ درصد پروژه‌های استان مشارکت دارند، البته ذکر این نکته هم لازم است که در سال جاری و با رشدی قابل توجه، بیش از ۴۰ درصد تأمین مالی پروژه های آموزشی پرورشی استان قم توسط خیرین انجام شده است.

اجتهادی در ادامه از در حال اجرا بودن ۴۳ پروژه آموزشی پرورشی در استان خبر داد و گفت: خوشبختانه در زمینه تأمین تجهیزات مدارس قم نیز شاهد رشدی مطلوب هستیم.

اجتهادی با تصریح بر این که عقب‌ماندگی‌های قبلی در استان قم و همچنین اضافه شدن تعداد دانش‌آموزان در هر سال تحصیلی، ضرورت نگاه ویژه به قم در عرصه مدرسه‌سازی و نوسازی مدارس را طلب می‌کند، گفت: تمام تلاش اداره کل نوسازی مدارس استان قم این است که عقب ماندگی‌های فعلی در عرصه فضای آموزشی بیشتر نشود تا ان‌شاء‌الله با حمایت ویژه و همدلی مسئولان استانی و ملی بتوانیم عقب‌ماندگی‌های گذشته را نیز گام به گام جبران نماییم.

وی در پایان سخنان خود به عنوان خادم عرصه مدرسه‌سازی، از همه مردم و دانش‌آموزان استان به دلیل کمبودهای موجود عذرخواهی کرد و افزود: تلاش همه فعالان این عرصه در استان بویژه خیرین عالیقدر مدرسه ساز در قم به شکل مضاعف ادامه خواهد داشت تا ان شاء الله وضعیت استان در نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به جایگاهی در شأن دیار کریمه اهل بیت (س) برسد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/xf3l

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا