اجتماعی

شهروندان از خرید زمین های خارج از محدوده خودداری کنند

سخنگوی شورای شهر قم هشدار داد:

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با تاکید نسبت به عدم تغییر در محدوده شهری قم، از دلالی و فریب شهروندان در خرید اراضی با کاربری‌های دیگر هشدار داد.

به گزارش ندای قم،روح‌اله امرالهی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص تفویض، تصویب طراحی بلوار پیامبر اعظم (ص) به کمیسیون ماده ۵ استان قم اظهار کرد: در مصوبه اخیر این شورا صرفا طراحی بلوار پیامبر اعظم (ص) به کمیسیون ماده ۵ استان قم تفویض شده است.

او ادامه داد: مطالب منتشر شده در خصوص تغییر محدوده شهری ذیل این مصوبه به‌هیچ عنوان مطرح نبوده و در واقع هیچ‌گونه تغییر محدوده‌ای در کمیته‌های زیرمجموعه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و کمیسیون‌های مرتبط در استان قم مورد بررسی و در دستور کار نیست.

امراللهی افزود: از شهروندان محترم خواهشمندیم، از خریداری زمین‌های خارج از محدوده جدا خودداری نموده و از مالکین نیز خواهشمندیم از تفکیک بدون ضابطه که مشکلات متعددی برای شهروندان محترم ایجاد کرده است، پرهیز نمایند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به کاربری مشخص حریم‌های شهری تاکید کرد: غالب زمین‌های خارج از محدوده شهری، کاربری کشاورزی دارند و تغییر کاربری این زمین‌ها در دستور کار مراجع استانی و کشوری نیست.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/y6uf

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا