اجتماعیویژه

شهرقم نیازمند هتل‌های جدید است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم :

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم با اشاره به تکمیل بودن ظرفیت 60 هتل استان در دو ماه گذشته گفت: قم نیازمند هتل‌های جدید است و امسال شرمنده بسیاری از زائران شدیم چراکه بسیاری از افراد با توجه به تکمیل ظرفیت‌ هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، در پارک‌ها چادر زدند و این موضوع باعث ناراحتی همه ما شد.
به گزارش ندای قم به نقل از فارس ،علی‌رضا ارجمندی روزیکشنبه درحایشه مراسم نواختن زنگ‌گردشگری به مناسبت آغاز هفته گردشگری در گفت‌وگویی اظهارداشت: گردشگری یکی از مباحثی محسوب می‌شود که در قرآن کریم درباره آن صحبت شده و خداوند در سوره عنکبوت فرموده که «بگو که در زمین سیر کنید و ببینید که خدا چگونه خلق را ایجاد کرده است».
وی افزود: امروزه در گردشگری پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده است، در گذشته افراد برای اینکه از مکانی به مکان دیگر سفر کنند هفته‌ها و یا حتی ماه‌ها مسیری را طی می‌کردند اما اکنون در کمتر از یک روز می‌توان مسیر‌های بسیار طولانی را طی کرد.
ارجمندی تصریح کرد: گردشگری یکی از صنعت‌هایی پُر درآمدی است که اگر کشور‌ها زیرساخت‌های مناسب را فراهم کنند می‌توانند سرمایه بسیاری را وارد کشور کنند. استان قم یکی از استان‌هایی است که جاذبه توریستی بسیاری دارد و همه ساله با وجود حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، افراد بسیاری از داخل و خارج از کشور به قم سفر می‌کنند.
دانش‌آموزان با رشته‌های گردشگری آشنا می‌شوند
ارجمندی با اشاره به تشویق مردم برای بازدید از مکان‌های تاریخی، خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته گردشگری تصمیم گرفتیم که بلیط ورود به گنبد سبز، خانه تاریخی ملاصدرا، تپه قلی درویش و موزه‌ها به صورت رایگان به مردم ارائه شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم با اشاره به زنگ گردشگری در مدارس گفت: مراسمی که در این مدرسه با همکاری مدیرکل آموزش و پرورش ناحیه یک و مدیر مدرسه دخترانه حضرت فاطمه‌زهرا (س) برگزار شد به صورت یک مراسم نمادین بود، در نظر داریم رشته گردشگری را برای دانش‌آموزانی که امسال قرار است انتخاب رشته تحصیلی کنند بیشتر معرفی کنیم تا علاقه‌مندان بتوانند بعد از فارغ‌التحصیلی در مقطع متوسطه دوم یکی از رشته‌های مرتبط با گردشگری را در دانشگاه دنبال کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/kfcq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا