اجتماعی

شناسایی اتوبوس‌های حامل سوخت قاچاق

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم:

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم از شناسایی ۱۷ اتوبوس خبر داد که با ایجاد لیست‌های صوری به جای مسافر گیری اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند.

به گزارش ندای قم،محمد رضا حصیری در جلسه ستاد مبارزه با کالا و ارز استان قم با اشاره به اینکه قیمت هر لیتر سوخت در کشور‌های همسایه به طور میانگین بین ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان است گفت: هر کدام از اتوبوس‌ها با ایجاد مخازن اضافی سوخت در اتوبوس سوخت خود را تا ۱۰۰ میلیون تومان در مرز افغانستان و پاکستان به فروش می‌رسانند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی کشف کارت‌های سوخت سرگردان اضافه کرد: در یک سال گذشته کشفیات در زمینه کارت‌های سوخت سرگردان از نظر ارزش ۳۰۰ درصد افزایش داشته است و کشف کارت‌های سوخت سرگردان از ۳۵ کارت در ماه به ۴۵ کارت در ماه رسیده است که ارزش ریالی سوخت آن به ۵۲ میلیارد تومان در سال رسیده است.

او افزود: این کارت‌ها بیشتر برای مالکان خودروی‌های اسقاطی و خودرو‌های متوقف در پارکینگ‌ها هستند که مالکان اقدام به فروش سوخت آن می‌کنند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت نیز با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی کشفیات در سال گذشته گفت: ارزش این کشفیات بیش از ۸۳ میلیارد تومان است که ارزش ریالی آن ۹۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سیاوش فولادی از ادامه اجرای طرح شناسنامه دار شدن و ایجاد کدرهگیری قطعات یدکی خودرو‌ها خبر داد و افزود: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از فروش قطعات یدکی زیر پله‌ای، بی کیفیت و جلوگیری از قاچاق این دسته از کالاهاست.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/c4x5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا