اجتماعیویژه

رفتار هیجانی برخی جوانان با آگاهی بخشی قابل کنترل است

آیت الله سعیدی در دیدارفرمانده انتظامی استان قم :

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) با بیان اینکه در حوادث اخیر کشور هم برخی جوان ها به دنبال فضاسازی برخی شبکه های اجتماعی هیجانی رفتار کردند گفت: مشکل این جوانان را می توان با آگاهی دادن حل کرد ولی برخورد با افرادی که آگاهانه و با برنامه ریزی دشمن عمل کردند متفاوت است و باید با آنها برخورد قاطع شود.
به گزارش ندای قم ، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم و جمعی از اعضای شورای فرماندهان انتظامی استان قم که امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: حوادثی که اخیرا اتفاق افتاد نسبت به حوادثی که در طول انقلاب اتفاق افتاده حادثه جدیدی نبوده اگر چه که ابزار و رسانه هایی که به کار گرفته شده بود متفاوت بود ولی ماهیتش یکی بود.
وی با بیان اینکه ما از پلیس مقتدر، عزتمند، آبرومند و مورد پسند مقام معظم رهبری که باعث افزایش امید و اعتماد مردم شده است، تشکر می کنیم، گفت: پلیس در حوادث اخیر هم از پشتوانه مردمی برخوردار است، هم رهبری از عملکردشان اعلام رضایت کردند و هم خداوند برای افرادی که جهاد می کنند و در برابر اشرار می ایستند وعده بهشت داده است.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با تشکر از مردم خوب کشور که در این آزمایش خوش درخشیدند، گفت: خداوند در آیه ۱۰۴ سوره نساء خطاب به مردم می فرماید که در تعقیب دشمن و پیگیری کار دشمن سستی و کوتاهی نکنید زیرا همانطور که شما رنج بردید دشمنان هم رنج دیدند ولی شما امید به بهشت دارید در حالی که دشمن این امید را ندارد و چهره هایی لکه دار هستند.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرمودند بجز اصحاب امام حسین علیه السلام هیچ امامی مردمی انقلابی و وفادار مانند مردم ایران نداشته است، افزود: امیرالمؤمنین علیه السلام در زمان خلافت خود به لشکریان فرمودند که در صدر اسلام ما می جنگیدیم، مقاومت می کردیم، اسیر می دادیم و اسیر می گرفتیم و خداوند وقتی اخلاص و صداقت ما را می دید پیروزی را به ما می داد؛ حضرت در ادامه فرمودند اگر ما در صدر اسلام مانند شما رفتار می کردیم اصلا درخت دین رشد نمی کرد و ستون دین استوار نمی شد.
سعیدی با اشاره به ظلمی که در حوادث اخیر به سازمان انتظامی کشور صورت گرفت، گفت: پلیس کشور در عین مظلومیت با اقتدار ظاهر شد و با وجود جسارت هایی که به پلیس شد ولی پلیس اشداء علی الکفار و رحماء بینهم بود.
وی با بیان اینکه یکی از اسوه های پلیس ما مالک اشتر است گفت: مالک با وجود این که به نزدیکی خیمه فساد رسیده بود ولی به امر امیرالمؤمنین علیه السلام برگشت و همین مالک اشتر وقتی در خیابان با جسارت یک جوان روبرو شد بی توجهی کرد و برای او از خدا طلب بخشش و هدایت کرد.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در حوادث اخیر کشور هم برخی جوان ها به دنبال فضاسازی برخی شبکه های اجتماعی هیجانی رفتار کردند گفت: مشکل این جوانان را می توان با آگاهی دادن حل کرد ولی برخورد با افرادی که آگاهانه و با برنامه ریزی دشمن عمل کردند متفاوت است و باید با آنها برخورد قاطع شود.
وی با بیان اینکه دولت سیزدهم آمده است که به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشاند و دستهای مفسدان را از بیت المال قطع کند، افزود: مردم از تلاش ها و خدمات پلیس تشکر دارند و با پلیس برای اجرای قانون همراهی می کنند و از جمله کارهای که باید انجام شود این است که هویت پلیس اسلامی برای مردم و به ویژه جوانان تبیین شود.
– فرمانده انتظامی استان قم نیز دراین دیداربا بیان اینکه افتخار پلیس ایران این است که خادم بهترین مردم دنیاست، گفت: ما اقتدار خود را در ابزار، تجهیزات و ساختمان نمی‌دانیم بلکه اقتدار پلیس در نفوذ کلام و مهربانی است، ولی افرادی که می‌خواهند هنجارشکنی کنند با اقتدار نظامی و تجهیزاتی پلیس مواجه خواهند شد.
سیدمحمود میرفیضی با بیان اینکه شعار امسال فراجا «پلیس خادم مردم؛ مردم حامی پلیس» است، گفت: بزرگترین سهم در تأمین امنیت را خود مردم ایفا می کنند بنابراین پلیس خدمتگزار و پاسخگو به نیازهای مردم است و باید اعتماد مردم را جلب کند و موجب افزایش رضایتمندی عمومی شود.
وی با بیان اینکه ما مقبولیت، محبوبیت و مرجعیت پلیس را در خدمت بی منت به مردم می دانیم، افزود: پلیس از بطن مردم و خدمتگزار مردم است و پلیسی خدمتگزار است که بدون واسطه با مردم در تماس باشد، نیازهای واقعی مردم را درک کند و بهترین پاسخ را به مطالبات اساسی مردم بدهد.
فرمانده انتظامی استان قم :
هنجار شکنان با اقتدار نظامی و تجهیزاتی پلیس مواجه خواهند شد
فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه افتخار پلیس ایران این است که خادم بهترین مردم دنیا است، ادامه داد: ما اقتدار خود را در ابزار، تجهیزات و ساختمان نمی دانیم بلکه اقتدار پلیس در نفوذ کلام و مهربانی است ولی افرادی که می خواهند هنجار شکنی کنند با اقتدار نظامی و تجهیزاتی پلیس مواجه خواهند شد.
وی با بیان اینکه افتخار پلیس این است که در طول انقلاب در فضای غبار آلودی که برخی از خواص هم دچار اشتباه محاسباتی شدند پلیس به خوبی عمل کرده است، گفت: یکی از نعمت های پلیس این است که فرمانده اش ولی فقیه است و شاکله اقدامات فراجا بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری و ولایت مداری شکل می گیرد.
میرفیضی با بیان اینکه در راستای گام دوم انقلاب به دنبال پیشرفت در مسیر پلیس تراز انقلاب هستیم، گفت: در هفته فراجا به دنبال این هستیم که اعتماد مردم به پلیس افزایش پیدا کند و مشارکت مردم با پلیس بیشتر شود.
وی با بیان اینکه ما در شش ماه نخست سال ۱۴۰۱ بیش از ۶۶۴ هزار تماس با پلیس داشتیم و ۲۶۹ هزار تماس منجر به اقدامات عملیاتی شده است گفت: روزانه بین یکهزار و ۴۰۰ تا یکهزار و ۵۰۰ مورد اقدامات عملیاتی داشتیم و نتیجه آن این شده است که در استان قم نزدیک به ۴ درصد کاهش سرقت داشتیم.
فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه در پلیس فتا نیز در ۶ ماه نخست سال هزار و ۷۰ مورد به ما مراجعه شده که ۱۰۰ درصد رسیدگی شده است، گفت: در بحث اربعین فراجا در حوزه صدور گذرنامه و خدمت به مردم حداکثر خدمات را ارائه داد به صورتی که در ۶ ماه گذشته در قم بالای ۱۰۰ هزار گذرنامه صادر کردیم.
وی با بیان اینکه ما در هر پاسگاه مرکز مشاوره داریم و از بالای ۱۲ هزار پرونده تشکیل شده ۷۵ درصد منجر به سازش شده است، افزود: ما در استان قم در کلانتری ها روحانی مستقر داریم و تنها استانی هستیم که کروکی الکترونیک می کشیم که رضایت مندی مردم را به دنبال داشته است.
در پایان این دیدار از ۳ نفر از پیشکسوتان پلیس قم تقدیر به عمل آمد و از سرتیپ دوم پاسدار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم که به عنوان فرمانده برتر فراجا در سطح کشور انتخاب شده است نیز تجلیل شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ts5r

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا