اجتماعیویژه

رسیدگی به پرونده کلاهبرداری با پوشش کار خیر

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم خبرداد:

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم گفت :افرادی که در پوشش کار خیر از مردم قم کلاهبرداری می‌کردند، دستگیر و محاکمه شدند.
به گزارش ندای قم به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ،حسن زاده با اعلام خبر بازداشت و محاکمه کلاهبردارنی که در قالب کار خیر اموال مردم را به تاراج می‌بردند، گفت: اعضای این گروه ابتدا با توزیع بسته‌های معیشتی اعتماد و اطمینان مردم را جلب کرده و سپس در قالب فروش خودرو، موتور سیکلت، رایانه، سرویس طلا و… از آن‌ها کلاهبرداری می‌کردند.
حسن زاده در تشریح شگرد این افراد گفت: متهمان این پرونده با وعده‌هایی همچون خرید خودرو یا موتور سیکلت مبالغی را از مالباخته‌ها اخذ می‌کردند و با توجه به اختلاف معنادار مبالغ دریافتی با ارزش واقعی خودرو مدعی می‌شدند که الباقی مبالغ را خیران کمک می‌کنند.
وی افزود: تاکنون هیچ سرنخ و ردی از خیران و انجام کار‌های خیرخواهانه در این پرونده دیده نمی‌شود و این متهمان صرفاً مبالغ را به شیوه‌های گوناگون از مالباخته‌ها اخذ می‌کردند.
حسن‌زاده با اشاره به مبلغ کلاهبرداری صورت گرفته در این پرونده گفت: این افراد بیش از ۱۰ میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده اند.
وی با اشاره به نقش فضای مجازی در این دست از کلاهبرداری‌ها گفت: فضای مجازی به هیچ عنوان محیط ایمنی برای شناخت خیران نیست و بسیاری از کلاهبرداران در لباس کار خیر در این فضا فعالیت می‌کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/m00b

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا