اجتماعی

 دعوت از روستائیان و عشایر برای استفاده از خدمات بیمه دولتی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان قم:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان قم گفت: ١٢ هزار و ٨٠٠ نفر از روستائیان و عشایر استان قم از خدمات بیمه دولتی بهره‌مند هستند.

به گزارش ندای قم، حجت‌الاسلام رحیم اهرمی با تبریک فرارسیدن روز ملی روستا و عشایر به این قشر زحمتکش جامعه اظهار کرد: روستائیان در تولید و تأمین مواد غذایی جامعه نقش برجسته‌ای دارند و دولت برای ماندگاری جوانان در روستاها و مهاجرت معکوس از شهر به روستا تسهیلات خوبی پیش‌بینی کرده که یکی از آن‌ها خدمات بیمه دولتی است.

وی گفت: دولت ٧٠ درصد هزینه بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر را پرداخت می‌کند که این اقدام کمک خوبی به این قشر زحمتکش است.

وی افزود: جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی شامل ساکنان شهرهای زیر ٢٠ هزار نفر و روستاهای استان قم، رانندگان جاده‌ای، قالیبافان و فعالان صنایع دستی در مجموع ٢٨ هزار و ۶٠٠ نفر است که از این تعداد ١٢ هزار و ٨٠٠ نفر عضو صندوق این بیمه دولتی هستند.

حجت‌الاسلام اهرمی با بیان اینکه خدمات بیمه اجتماعی به سنین ١٨ تا ۵٠ سال ارائه می‌شود، گفت: روستائیان، کشاورزان و عشایر استان با پرداخت سالانه ٧۵٠ تا ٣ میلیون تومان می‌توانند از خدمات خوب بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

وی در بیان مزایای بیمه اجتماعی اظهار کرد: استفاده از خدمات درمانی، برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت و نقل و انتقال سابقه به سایر بیمه‌ها از جمله مزایای عضویت در این صندوق است.

به گفته وی، ١٢ کارگزاری برای انجام امور بیمه اجتماعی صندوق روستائیان، کشاورزان و عشایر در سطح استان مستقر هستند.

حجت‌الاسلام‌ اهرمی گسترش چتر بیمه دولتی را یکی از راهکارهای تحقق عدالت اجتماعی دانست و از روستائیان، کشاورزان و عشایر استان قم که شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی را دارند دعوت کرد تا برای پیوستن به این صندوق و استفاده از مزایای آن اقدام کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/bnup

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا