اجتماعی

دستورات قضایی ویژه برای مناسب سازی جاده ورودی گمرک

 معاون حقوق عامه دادستان قم خبرداد:

معاون حقوق عامه دادستان قم با تاکید بر اهمیت بهسازی و ترمیم جاده ورودی اداره گمرک استان به لحاظ اقتصادی و بین‌المللی، از صدور دستورات قضایی ویژه برای مناسب‌سازی این جاده خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، علی‌اصغر سلطانی در جلسه‌ای که به همین منظور در دادسرای قم با حضور نهادهای مسوول برگزار شد، بر لزوم توجه ویژه و اختصاص بودجه لازم برای مناسب‌سازی این جاده تاکید کرد.

وی اضافه کرد: با عنایت به دستورات رییس کل دادگستری و دادستان استان به‌منظور حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و تجاری استان، پیگیری‌های قضایی اجرای این طرح از ۲ سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، اما متاسفانه تاکنون عملیات عمرانی این طرح اجرایی نشده است.

وی افزایش ایمنی و سهولت تردد و دسترسی وسایل نقلیه باری و ترانزیتی، متناسب‌سازی جاده مذکور با حمل‌ونقل بار در گمرک استان و موقعیت استراتژیک شهر کریمه اهل‌بیت(س)، کاهش حوادث جاده‌ای و پیشگیری از آتش‌سوزی خودروهای سوخت‌رسان و حوادث غیرقابل جبران، جلوگیری از سردرگمی مراجعان و رانندگان با تجهیز جاده به تابلوهای ترافیکی به‌منظور حفظ و صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از جرم را از مهم‌ترین دلایل ضرورت تسریع در انجام اقدامات ترمیمی، آسفالت و بهسازی مسیر گمرک عنوان کرد.

سلطانی با قدردانی از اقدامات و خدمات شایسته شهرداری قم در سال‌های اخیر، بیان کرد: به‌منظور بهسازی و تعریض هر چه سریع‌تر محورهای منتهی به گمرک استان برای شهرداری مهلت ویژه تعیین و ابلاغ شده‌است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم شهرداری قم در اجرای طرح بهسازی و مناسب‌سازی جاده ورودی گمرک، سرعت عمل را مدنظر قرار دهد و دادستانی استان پیگیر اجرای به‌موقع و سریع آن خواهد بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8h8h

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا