اجتماعی

جزئیات دستگیری کلاهبردار با ترفند رسید جعلی

دادستان عمومی و انقلاب قم تشریح کرد:

دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری متهم کلاهبرداری سریالی با ترفند ارائه رسید بانکی جعلی خبرداد و اظهار داشت: این فرد تاکنون به ۱۸ فقره کلاهبرداری از فروشندگان اینترنتی اقلام مصرفی در آگهی‌های سایت‌های واسطه‌گر اعتراف کرده‌است.

به گزارش ندای قم، حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب با اشاره به وصول شکایات متعدد افراد مالباخته به دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه ای قم گفت: با صدور دستورات قضایی و پیگیری‌های شعبه ۱۶ دادیاری استان، متهم دستگیر و روانه زندان شد.

وی بیان داشت: متهم پس از انتخاب طعمه‌های خود از کالاهای آگهی شده در سایت دیوار با فروشندگان قرار ملاقات گذاشته و بعد از دریافت کالا با استفاده از برنامه پرداخت آنلاین از طریق گوشی خود مراحل انتقال وجه را نزد مالباخته انجام می‌داد اما در همین حین با برنامه رسید ساز جعلی، به جای رسید واقعی، رسید ساختگی را به رویت فرد آگهی دهنده می رساند و از محل خارج شده و دیگر به تماس های آنان پاسخ نمی‌داد.

دادستان قم، خرید برنج، گوشی طلا، لاستیک، روغن، دستگاه ps4، تلوزیون، یخچال و سایر اقلام مصرفی از فروشندگان جزء و غیرحرفه‌ای را از مواردی که این متهم با رسید جعلی خریداری نموده است عنوان کرد و افزود: تاکنون ۱۰ شکایت از مالباختگان با رسید جعلی از این متهم به ثبت رسیده‌است.

وی درخصوص پیشگیری از این نوع کلاهبرداری به شهروندان هشدار داد: در هنگام معامله حتماً ارسال پیامک واریزی از سرشماره معتبر بانکی دارای مانده حساب خود را بررسی نمایند و یا برای اطمینان از پرداخت مبلغ از سوی خریدار برنامه بانکی مورد نظر خود و صورتحسابهای بانکی خود را ملاحظه و کنترل نمایند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/i946

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا