اجتماعی

 تمامی ظرفیت ها در مسأله افزایش جمعیت به کار گرفته شود

استاندار قم:

استاندار قم گفت: امروز باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات برای دستیابی به اهداف مورد نظر در مسأله حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به خوبی استفاده شود.

به گزارش ندای قم ،سید محمدتقی شاهچراغی عصر سه شنبه در جلسه ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگسازی در رابطه با این بحث بسیار مهم باید به صورت مستمر انجام شود، اما آنچه مهم است ارزیابی عملکرد و پایش خروجی های این برنامه های آموزشی است.

وی بر ضرورت همکاری و تعامل همه دستگاههای اجرایی برای دستیابی به اهداف این ستاد و بررسی عملکرد و اقدامات آنها تأکید کرد و گفت: محتوای آموزشی که در اختیار مردم و مخاطبان قرار می گیرد، باید بر اساس شرایط و مقتضیات مورد بازنگری و اصلاح قرار بگیرد.

استاندار قم با بیان اینکه باید از ظرفیت عظیم مبلغان در ایام محرم و صفر برای فرهنگسازی موضوع جمعیت بهره مند شویم، خاطرنشان کرد: با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام، همچنان از ظرفیت هایی همچون ایام محرم به خوبی استفاده نکرده ایم.

وی با اشاره به سمت و سوی برنامه ها و اقدامات با محور ازدیاد نسل و جوانی جمعیت، استفاده از همه امکانات و ظرفیت ها در این جهت را مورد توجه قرار داد و گفت: متأسفانه در گذشته تبلیغات منفی علیه فرزندآوری بیشتر وجود داشت و ما امروز به اندازه ۳۰ سال که برای تنظیم خانواده تبلیغ شده است، فرصت نداریم.

شاهچراغی با بیان اینکه فرصت ما برای فرهنگسازی افزایش جمعیت بسیار محدود است، خواستار حرکت جهادی مسؤولان امر در این راستا شد و گفت: آموزش و توجیه فعالان و دست اندرکاران حوزه زنان و خانواده باید با توجه و دقت لازم انجام شود تا نتیجه کاملا مؤثری داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز باید با همه توان برای مسأله افزایش جمعیت وارد میدان عمل شویم، تصریح کرد: تشکل های مردمی نیز برای این مسأله می توانند بسیار کمک کار باشند و مسؤولان باید از ظرفیت فعالان توانمند فضای مجازی نیز به خوبی بهره بگیرند.

استاندار قم در پایان با اشاره به لزوم اولویت بندی برنامه ها و اقدامات و پیش بردن برخی مباحث در کنار یکدیگر، تصریح کرد: موضوع حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مسأله بسیار مهمی است که باید تمامی دستگاهها، مردم و خیرین پای کار بیایند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/na6g

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا