اجتماعی

تشکیل 383 پرونده برای واحدهای صنفی متخلف

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم خبرداد:

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم گفت: از ۱۵ اسفندماه پارسال تاکنون، ۳۸۳ پرونده برای اصناف متخلف در این استان تشکیل شده‌است.

به گزارش ندای قم، تقی حسام در گفت‌وگویی افزود: این سازمان در راستای همراهی و کمک به دستگاه‌های تنظیم بازار در شب عید طرح ۲ مرحله‌ای ویژه نظارتی ضیافت را آغاز کرد که مرحله اول از ۱۵ تا ۲۹ اسفندماه سال گذشته اجرا شد و مرحله دوم نیز از اول تا ۲۱ فروردین‌ماه جاری، هم‌زمان با ایام نوروز و ماه رمضان در حال اجراست.

به گفته وی، از ۱۵ اسفندماه سال گذشته روزانه چهار گروه بازرسی و نظارت به سطح استان اعزام می‌شوند و تاکنون یک‌هزار و ۹۶ مورد بازرسی داشته‌ایم که ۵۱۵ واحد دارای تخلف ثبت شده‌است.

حسام با اشاره به تشکیل ۳۸۳ پرونده برای اصناف متخلف، افزود: در این راستا اصناف متخلف ۵۰ میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال جریمه شدند.

وی ادامه داد: در این بازرسی‌ها ۵۸۱ واحد بدون تخلف بودند و همچنین ۱۲ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.

۴۳ هزار و ۷۴۴ فقره پروانه کسب در بخش اصناف استان موجود می‌باشد که شامل ۱۷ هزار و ۴۹۸ پروانه‌ تولیدی و خدمات فنی و ۲۶ هزار و ۲۴۶ پروانه‌ در حوزه فعالیت‌های توزیعی و خدماتی است.

وی با اشاره به این‌که بیشترین اولویت، بازرسی از مجتمع‌های رفاهی بین شهری است، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری، مراتب را با سامانه ۱۳۵ در میان بگذارند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/cuob

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا