اجتماعی

تجزیه، هدف نهایی اعتراضات در ایران است

فرمانده کل ارتش در اجلاسیه ۵۶۵ شهید ارتش در استان قم  :

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تجزیه، هدف نهایی اعتراضات در ایران است و مسیر این تجزیه‌طلبی نیز از طریق سوریه سازی کشور با ایجاد آشوب، تخریب و تعطیلی چرخ تولید و اقتصاد و خاموشی مراکز علم و فناوری می‌گذرد.

به گزارش ندای قم ،امیر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش دوشنبه‌شب در اجلاسیه ۵۶۵ شهید ارتش در استان قم  بیان داشت: ایران در جنگ احزاب ترکیبی قرارگرفته و دشمنان با تمام قوای خود پای‌کار آمدند تا با بزرگنمایی مشکلات و پوشاندن نقاط قوت، طراحی‌های شیطانی خود را که سالها در اتاق‌های فکر خود انجام داده‌اند به فعلیت برسانند.

وی ادامه داد: در حوادث اخیر کشور دشمنان با تمام قوای خود به میدان آمدند؛ برخی از دشمنان مسوولیت طراحی، برخی کمک اطلاعاتی، برخی کمک‌های مالی و برخی نیز در ابعاد دیگر فعال بودند و رسانه‌های سعودی و گروه‌های تجزیه‌طلب نیز کاملاً به‌صورت میدانی حضور داشتند.

باید دستاوردها و موفقیت‌ها به‌درستی به مردم معرفی شود

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه برخی اندیشکده و مقامات آمریکا حدود ۱۰ سال پیش به‌صراحت اعلام کرده بودند که تجهیزات اصلی آنها در جنگ کنونی، گوشی‌های همراه و نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی است که امروز در اختیار عموم مردم و باید نسبت به این‌گونه مسائل حساس بود، گفت: مشکلات معیشتی و خودکم‌بینی ملی  گلوله اصلی دشمنان در این جنگ ترکیبی است.

موسوی تصریح کرد: دشمنان با جنگ شناختی موفق شده‌اند در ادراک و شناخت برخی از مردم ما تاثیر بگذارند و این یعنی توانسته‌اند خرمشهرهایی را فتح کنند و ما باید تلاش کنیم این خرمشهرها را آزاد کنیم و خواهران و برادرانمان که به اسارت دشمن آمده‌اند را به خانه برگردانیم.

وی خاطرنشان کرد: روشنگری و تبیین در برابر دروغ‌پردازی و تحریف،یکی از مهم‌ترین راهکارها و نیازهای کشور در جنگ ترکیبی دشمنان است، در قالب جهاد تبیین باید دستاوردها و موفقیت‌ها به‌درستی به مردم معرفی شود.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره برخی از دستاوردهای جدید نظامی کشور، بیان کرد: موشک صیاد ۴ باقابلیت هدف‌گیری تا فاصله ۳۰۴ کیلومتری از فناوری‌های نوینی است که تکنولوژی آن شاید در چند کشور معدود وجود داشته باشد.

موسوی با اشاره به ویژگی‌های موشک صیاد۴، ابراز داشت: این موشک می‌تواند در فاصله بسیار دور اهداف کوچک و رادار گریز را هدف‌گیری و منهدم کند، اوج این فناوری نوین نظامی را فقط متخصصان نظامی جهان می‌توانند بفهمند.

وی از ماهواره‌بر قائم، به‌عنوان یکی دیگر از دستاوردهای مهم و بزرگ اخیر نظامی کشور یادکرد و ادامه داد: این دستاوردهای بزرگ باید به‌درستی در بین مردم تبیین و معرفی شود.

دشمن بر روی نقاط ضعف ایران تمرکز کرده است

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه دشمن بر روی نقاط ضعف ایران تمرکز کرده است، یادآور شد: تمرکز دشمن بر روی نقاط ضعف به خاطر ترس آنها از پیشرفت‌ها و نقاط قوت ایران است.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ادامه نهضت بعثت، غدیر و عاشوراست، خاطرنشان کرد:هدف و نقطه بعد از انقلاب اسلامی ایران، ظهور منجی عالم بشریت خواهد بود.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توطئه‌های دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی، ادامه داد: دشمنان قبل از اینکه انقلاب دوسالگی خود را جشن بگیرد، یک جنگ تمام‌عیار را به جمهوری اسلامی تحمیل کرد.

موسوی یادآور شد: شهدای گرانقدر اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور در دست بیگانگان بماند و چشم ناپاک را از دامن ایران کوتاه و غیرت و ایستادگی ایرانیان را به رخ جهانیان کشیدند و کاری کردند که بعد از گذشت چهار دهه هیچ کشوری حتی داعیه‌داران ابرقدرتی جرئت و فکر تعرض به میهن اسلامی را نمی‌توانند در سر بپرورانند.

الگوسازی شهدا و خانواده شهدا باید به یک نهضت فراگیر تبدیل شود

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه محدود کردن شهدای گرانقدر در حوزه امنیت ظلم به این افراد است، یادآور شد: شهدا مقدمه سازان ظهور منجی عالم بشریت بوده و با آموزه‌های حسینی(ع) سنگ بنای تمدن نوین اسلامی و ظهور حضرت مهدی(عج) را بنیان نهاده‌اند.

وی بابیان اینکه خانواده شهدا چراغ و روشنایی ملت ایران هستند، یادآور شد: خانواده شهدا روشنگر ظلمات، تاریکی و ابهامات هستند و هر جا در تشخیص راه با ابهام مواجه شدیم باید به راه، رأی و هدف شهدا نگاه کنیم و به‌سوی آن‌ها برگردیم.

موسوی با تاکید بر اینکه وصیت‌نامه شهدا همه گره‌ها را باز می‌کند، تصریح کرد: پشتیبانی از ولایت‌فقیه کلیدواژه اصلی تمام وصیت‌ نامه های شهداست. ولی‌فقیه، چراغی است که با آن راه گم نمی‌شود و کشتی است که افراد را از غرق شدن نجات می‌دهد.

وی الگوسازی را از پیش‌شرط‌های مهم در ارتقای بعد فرهنگی و اخلاقی جامعه یادکرد و افزود: فرهنگ دفاع مقدس و شهدا کهکشان بیکرانی از الگوهای رفتاری است؛ الگوسازی شهدا و خانواده شهدا باید به یک نهضت فراگیر در برگزاری یادواره شهدا تبدیل شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/e66i

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا