اجتماعی

بهسازی 37کیلومتر از راه‌های روستایی استان قم

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم  خبرداد:

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم گفت: با اعتباری بالغ بر200میلیارد ریال، مسیرهای دسترسی 30 پاره روستا به طول 37 کیلومتر بهسازی شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ندای قم ،حسین زنجیرانی فراهانی با توضیح این مطلب که طی سال جاری نسبت به بهسازی 37 کیلومتر از راه‌های روستایی استان قم اقدام شده است، اظهار کرد: نظر به ضرورت ارتقای زیر ساخت راه‌های روستایی، طی سنوات گذشته و درقالب طرح‌هایی از جمله طرح ابرار ( اقدام ملی برای راه‌های روستایی) و طرح راه بخشنده، نسبت به بهسازی و ایمن سازی راههای روستایی استان قم اقدام شده است.

وی با یادآوری اینکه، درطرح ابرار مسیر دسترسی تمامی روستاهای بالای بیست خانوار جمعیت دراستان ، آسفالت شده اند، عنوان کرد: بحمدالله روند اصلاح و ارتقا راه‌های روستایی استان درسال جاری از رشد خوبی برخوردار بوده و تنها از ابتدای سال جاری تاکنون، 37 کیلومتر از محورهای روستایی استان بهسازی شده اند.

زنجیرانی فراهانی افزود: درسال 1401، با اعتباری بالغ بر200میلیارد ریال، طرح بهسازی راه‌های 30 پاره روستا، عملیاتی و به بهره برداری رسیده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم درادامه به اسامی محورهای روستایی که طی سال جاری بهسازی شده اند اشاره و تصریح کرد: محورهای روستایی حاجی آباد آقا، ابرجس، وشنوه- اَوِل ، حسین آبادنیزار ، راهجرد، عنایت بیگ، چاهک، الگان- ونان، فردو- وسف ، اسلام آباد- جنداب، جنداب- قاضی علیا ، چشمه شور و کهندان در مجموع به طول 37 کیلومتر، در سه ماهه نخست سال جاری بهسازی شده‌اند.

زنجیرانی فراهانی میزان اعتبار این پروژه ها را درمجموع افزون بر200 میلیارد ریال اعلام و افزود: هزینه‌های مورد نیاز این پروژه ها از طریق اعتبارات ملی – استانی تامین شده است.

وی در ادامه به مشخصه های فنی طرح بهسازی راه‌های روستایی یادشده پرداخت و بیان داشت: غالب پروژه ها به صورت اجرای روکش آسفالت انجام شده اند اما تعدادی نیز با استفاده از روکش‌های حفاظتی، عملیات درزگیری با قیر پلیمری و لکه گیری هندسی اصلاح و بهسازی شده اند.

فراهانی افزود: همچنین درطرح بهسازی محور روستایی چشمه شور از روش نوین چیپ سیل استفاده شده است.

وی در پایان یادآور شد: جا دارد از همکاران ساعی خود در اداره راه‌های روستایی و همچنین ادارات شهرستان‌های تابعه که نسبت به ایمن سازی، تسطیح حریم و رفع افتادگی شانه راه‌ها درطول مسیرهای بهسازی شده اقدام نموده اند تقدیر نمایم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/tqjr

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا