اجتماعی

بسته‌های تشویقی شرکت ملی گاز برای مشترکین کم مصرف

مدیرعامل شرکت گاز استان قم خبرداد:

مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: گاز نیروگاه برق و صنایع سیمان قم برای کمک به گازرسانی به مشترکان خانگی قطع شد.

مرتضی خوش لهجه در دیدار با آیت الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه (س) مصرف روزانه گاز استان قم را ۱۵ میلیون متر مکعب در روز دانست که با قطع گاز در نیروگاه برق و صنایع سیمان به ده میلیون متر مکعب رسیده است.

به گزارش ندای قم ،مدیرعامل شرکت گاز استان از بسته‌های تشویقی شرکت ملی گاز برای مشترکین کم مصرف خبر داد و گفت: مردم با صرفه جویی در مصرف گاز می‌توانند تا ۴۰ درصد هزینه گاز مصرفی خود و اگر مصرف کمتری داشته باشند به صورت رایگان از نعمت گاز برخوردار باشند.

وی افزود: طبق قوانین شرکت ملی گاز مشترکین عضو کمیته امداد و بهزیستی هم اگر در محدوده مجاز گاز مصرف کنند می‌توانند به صورت رایگان خانه هایشان را گرم کنند.

مرتضی خوش لهجه تاکید کرد: استان قم به دلیل موقعیت جعرافیایی در بخش مصارف خانگی دچار افت فشار گاز نیست، ولی صرفه جویی هم استانی‌ها باعث می‌شود هموطنانی که که در انتهای شبکه مصرف در شمال غرب، غرب و شرق کشور هستند دچار قطعی گاز نشوند و این نعمت الهی به صورت عادلانه تقسیم شود.

مدیرعامل شرکت گاز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰۰ هزار مشترک گاز در استان از این نعمت برخوردارند گفت: ۹۹ و نیم درصد جمعیت شهری و ۹۲ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش شبکه گاز قرار دارد و با توجه به تقسیم بندی که شرکت ملی گاز ایران انجام داده قم جزو استان‌های سبز محسوب می‌شود.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) هم در این دیدار ضمن تاکید بر صرفه جویی گاز در خانه‌ها و مراکز دولتی و صنایع، خواستار اصلاح زیرساخت‌های آب، برق و گاز کشور شد.

آیت الله سعیدی تاکید کرد: استقرار برخی صنایع در استان که از یک سو با شرایط و اقلیم قم سازگاری ندارد و از سویی دیگر مصرف منابع انرژی را بالا می‌برد باید اصلاح شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/9mnr

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا