اجتماعیویژه

باید برای معیشت مهندسان فکری اساسی کرد

امیرآبادی نماینده قم:

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از مهندسان درآمدی متناسب با جایگاه حرفه و شغل مهندسی ندارند که باید برای این مشکل فکری اساسی کرد.
به گزارش ندای قم ،احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: متأسفانه بر خلاف آنچه در جامعه از مشاغلی همانند مهندسی به عنوان حرفه‌های پر درآمد یاد می‌شود، اما در عمل اینگونه نیست و بسیاری از مهندسان درآمدی متناسب با جایگاه حرفه و شغل مهندسی ندارند که باید برای این مشکل؛ فکری اساسی کرد که البته این شرایط در دیگر مشاغل همانند پزشکی نیز وجود دارد.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: همه دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشیدن به این پروژه؛ همکاری لازم را داشته باشند که متأسفانه دیده می‌شود بانک‌ها در این زمینه آنگونه که باید و شاید همراهی ندارند و این موضوع نگران کننده است.
وی ابراز داشت: تأمین آورده مردم و همچنین پرداخت اقساط تسهیلات این پروژه برای عموم مردم سخت و دشوار است که باید دولت برای این امر، فکری اساسی داشته باشد تا مردم کمتر دچار مشکل شوند.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: طرح نهضت ملی مسکن در زمینه ایجاد اشتغال به خصوص اشتغال کارگری اثرگذار بوده و باید تلاش شود تا مشکلات در این بخش به حداقل برسد.
لزوم تبیین اهمیت موضوع مجری ذیصلاح در ساخت و سازها
وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع مجری ذیصلاح در ساخت و سازها اظهار داشت: باید این موضوع به نحوی برای مردم فرهنگ سازی شود که حضور مجری ذیصلاح به دلیل آنکه به عرصه ساخت و ساز اشراف لازم را دارد؛ می‌تواند با حداقل هزینه، بنایی با کیفیت و ایمن تولید کند.
امین مقومی نیزدراین دیدار اظهار داشت: خدمات در بخش نهضت ملی مسکن استان از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان قم با شرایط ویژه ای ارائه می‌شود و همکاری لازم در این زمینه با مجموعه اداره کل راه و شهرسازی استان وجود دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم بیان داشت: در راستای ارائه خدمات مهندسی به پروژه‌های نهضت ملی مسکن، تیم‌های تخصصی طراحی با حضور نخبگان رشته‌های مختلف از سوی هیئت مدیره سازمان تشکیل شد تا وحدت رویه‌ای در این زمینه پدید آید و هزینه‌های ساخت نیز برای مردم کاهش یابد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pgct

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا