اجتماعی

ایمن سازی جاده نیزار قم

رئیس اداره ایمنی و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم خبرداد:

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از ایمن‌سازی محور قدیم قم – اصفهان (جاده نیزار) خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از صدا و سیما؛ رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به انجام ایمن سازی در محور قم – اصفهان به عنوان مسیری پردتردد و حادثه خیز گفت: از مردادماه امسال، ایمن‌سازی این محور با اصلاح دور برگردان ها، تعریض قوس‌های جاده ای، آرام سازی شیب جاده و نصب علائم جاده‌ای در دستور کار اداره کل راهداری استان قرار گرفت.

سید حسن خلیلی نیا افزود: در این مدت، دویست تُن آسفالت برای اصلاح این مسیر مصرف شده، ۴ قوس جاده‌ای تعریض و همچنین شش دوربرگردان اصلاح شده است.

وی در ادامه تقاطع محور روستای خدیجه خاتون را یکی از نقاط حادثه خیز در این جاده عنوان کرد و گفت: در این تقاطع با ایجاد باند کاهش و افزایش سرعت و آشکارسازی تقاطع در حال حاضر نقص ایمنی جاده مرتفع شده است.

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ایجاد شیار لرزاننده میانی و شیار عرضی را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در این مسیر عنوان کرد و گفت: در این محور، بیش از ۳۰ راه دسترسی غیرمجاز و حادثه ساز توسط کشاورزان و مردم بومی منطقه ایجاد شده بود که با همکاری پلیس راه در حال حاضر تمامی این مسیر‌ها مسدود شده است.

گفتنی است در شش ماهه ابتدایی امسال بر اثر حوادث جاده‌ای ۱۰ نفر جان خود را در محور قدیم قم- اصفهان (جاده نیزار) از دست دادند

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2dq1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا