اجتماعی

ایجاد چهار هزار و ۹۱۳ فرصت شغلی در بخش اصناف

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خبرداد:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در ۶ ماهه نخست سال‌جاری، یک‌هزار و ۹۶۵ مجوز صنفی در این استان با ایجاد فرصت اشتغال برای چهار هزار و ۹۱۳ نفر صادر شد.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا،اکبر ابدالی روز یکشنبه درگفت‌وگویی بیان داشت: این مجوزهای صنفی در رسته‌های تولیدی و خدمات فنی و همچنین توزیعی و خدماتی صادر شده‌است که شامل زیربخش‌های متنوعی است که هر کدام از آن‌ها نقش موثری در رفع احتیاج مردم به دریافت کالا و خدمات مورد نیازشان دارد.

وی با اشاره به جایگاه مهم اصناف و فعالیت بازاریان در پیشرفت و توسعه اقتصادی استان افزود: به‌طور کلی ۴۱ هزار و ۶۲۵ واحد صنفی مجوز دار در استان قم موجود است که ۲۴ هزار و ۹۳۸ مورد آن در بخش توزیعی و خدماتی و ۱۶ هزار و ۶۸۷ واحد آن در بخش تولیدی و خدمات فنی قرار دارد.

وی ادامه داد: برای حمایت از فعالان در این بخش مهم اقتصادی، تسهیلات بانکی مورد نیاز ایشان در قالب‌های متنوع به متقاضیان پرداخت می‌شود و در این زمینه قم به دنبال جذب هرچه بیشتر اعتبارات ملی تعیین شده و پرداخت تسهیلات بیشتر به واحدهای صنفی فعال در استان است.

ابدالی گفت: نظارت بر عملکرد اصناف موضوع مهم دیگری است که سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با همکاری اتاق اصناف استان با جدیت آن را پیگیری می‌کند و اقشار مختلف مردم نیز می‌توانند هرگونه تخلف در حوزه فعالیت اصناف را به شماره ۱۲۴ گزارش کنند تا موضوع مورد نظر توسط بازرسان بررسی شود.

وی بیان داشت: به طور کلی اصناف فعال در قم، تعامل مثبت و همکاری بسیار خوبی با مدیران بخش‌های اجرایی استان برای مدیریت هرچه بهتر بازار و تامین نیازهای مردم دارند و بارها از جمله در شرایط شیوع ویروس کرونا این موضوع به اثبات رسیده‌است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/sfvl

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا