اجتماعیویژه

اکثر دستگیرشدگان اتفاقات اخیر تحت تأثیر فضای مجازی بوده‌اند

دادستان غریب در جمع طلاب گلپایگانی مقیم قم:

دادستان قم گفت: بیشتر دستگیرشدگان اتفاقات اخیر در قم، تحت تأثیر فضای مجازی بوده اند و القائات و دروغ های آنان توانست این افراد را به کف خیابان بکشاند.

به گزارش  ندای قم به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین غریب در جلسه طلاب و فضلای گلپایگانی مقیم قم که در مدرسه آیت الله گلپایگانی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از نکات قابل توجه که در اتفاقات اخیر شاهد آن بوده ایم و با گفت و گو با متهمان و مطالعه پرونده آنان به آن رسیده ایم، تأثیرات دروغ بر فکر و ذهن بازداشت شدگان و تقویت کینه و نفرت در آنان بوده است.

وی ابراز داشت: در فتنه اخیر، تمام دشمنان درونی و بیرونی همصدا شده و با ابزارهای گوناگون به جنگ با ایران اسلامی آمدند و جنگ ترکیبی را به راه انداختند.

دادستان قم خاطرنشان ساخت: بمباران و پمپاژ اخبار دروغ در ذهن و فکر جوانان و نوجوانان، یکی از راه هایی بوده که دشمن در فتنه اخیر به آن ورود کرده و در ایام کرونا هم تعداد زیادی موبایل و تبلت در اختیار فرزندان ما قرار گرفته و بستر مناسبی برای مسئله دروغ پراکنی فراهم بوده است.

سخنران این جلسه بیان داشت: روایت سازی و جنگ روایتگری از حربه هایی است که دشمن در اتفاقات اخیر کشور به آن دست زده و با روایت سازی توانست فکر و ذهن برخی از نوجوانان و جوانان ما را به دست گرفته و آنان را به کف خیابان بکشاند.

حجت الاسلام والمسلمین غریب اظهار داشت: رهبر انقلاب بارها بر مسئله جهاد تبیین تأکید کردند تا روایت سازی از سوی دشمنان صورت نگیرد؛ اما با کم کاری هایی که صورت گرفت، به این مسئله اهمیت زیادی داده نشد و شاهد وقایع اخیر در کشور بودیم.

وی ابراز داشت: بنابر فرموده رهبر انقلاب، تسلط بر ذهن ها مهمتر از تسلط بر سرزمین هاست و دشمن از این حربه برای دستیابی به اهداف خود استفاده کرده است.

دادستان قم خاطرنشان ساخت: بیشتر دستگیرشدگان اتفاقات اخیر در قم، تحت تأثیر فضای مجازی بوده اند و القائات و دروغ های آنان توانست این افراد را به کف خیابان بکشاند.

سخنران این جلسه بیان داشت: تقویت کینه و نفرت نسبت به نیروی انتظامی، بسیج، سپاه و … از کارهایی بود که در فضای مجازی انجام شد و بر ذهن جوانان اثر گذاشتند تا به خواسته های خود برسند.

حجت الاسلام والمسلمین غریب اظهار داشت: در زمانی که بازداشت‌شدگان در بازداشتگاه حضور داشتند، برنامه های آگاهی بخشی برای این افراد و خانواده های آنان انجام شد و بحمدالله بسیار راضی کننده بود؛ اما طلاب و فضلا باید در کف میدان بوده و با نوجوانان و جوانان مکالمه داشته باشند تا شبهات و گره های ذهنی آنان برطرف شود.

در جنگ روایت ها ضعیف عمل کرده ایم

وی ابراز داشت: دشمن به دنبال زدن مؤلفه های قدرت و مؤلفه های وحدت ماست و تمام توان خود را در کف صحنه گذاشته تا بتواند انقلاب را سرنگون کند.

دادستان قم خاطرنشان ساخت: امروز باید جهاد کرد و در کف میدان بود تا بتوان ذهنیت مسموم برخی جوانان و نوجوانان را درست کرد.

سخنران این جلسه بیان داشت: امروز با رفتار و کردار مناسب می توان جوان و نوجوان را جذب کرد و نباید حرکتی انجام داد که افکار مسمومی که به او خورانده اند، تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین غریب اظهار داشت: ما در جنگ روایت ها ضعیف عمل کرده ایم و باید زحمتی مضاعف کشید تا ذهنیت برخی از نوجوانان و جوانان را برگرداند و همراه با نظام و انقلاب کرد.

وی ابراز داشت: امروز دشمن در فضای مجازی، ذهن ها را شستشو داده و با اخبار غلط و دروغ، ذهن فرزندان این کشور را به تسخیر درآورده است.

دادستان قم به جنگ روایت ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امروز دشمنی ها علیه قوه قضائیه و مقابله با اغتشاشگران، از «نه به اعدام» گذشته و جای جلاد و شهید را عوض می کنند و ذهن ها را شستشو می دهند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2yl0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا