اجتماعی

انجام 97 هزار آزمایش میکروبیولوژی و شیمیایی بر روی آب

مدیرعامل آبفای استان قم خبرداد:‌

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: به منظور اطمینان از سلامت و بهداشت آب در ۶ ماه نخست سال جاری ۹۷ هزار آزمایش میکروبیولوژی، شیمیایی و کلرسنجی بر روی آب قم انجام شده‌است.

به گزارش ندای قم، حسن بختیاری در گفت وگویی با اشاره به لزوم نظارت مستمر بر کیفیت آب شهر افزود: در این راستا به منظور رصد و پایش کیفی تأسیسات آبرسانی، روزانه ۷۲ مورد آزمون میکروبیولوژی و شیمیایی و ۴۵۴ مورد آزمون کلرسنجی به صورت آزمایشگاهی و تجهیزات آنلاین بر روی آب قم صورت می‌گیرد.

وی تأکید کرد: سلامت و بهداشت آب همواره جزو خطوط قرمز شرکت آب و فاضلاب بوده و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی با اشاره به ضرورت پیشگیری از بروز آلودگی ثانویه در تأسیسات آب گفت:‌ در همین راستا در شش ماه نخست سال جاری شستشوی ۸۲۹ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه آبرسانی و ۶ مخزن ذخیره به حجم ۲۵ هزار و ۳۸۰ مترمکعب انجام گرفته است.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته به منظور تأمین مواد آزمایشگاهی مورد نیاز اظهار داشت: پیش‌بینی‌هایی برای حداقل ۱۸ ماه انجام شده و حدود ۱۶۷ تن مواد گندزدا و ۴۷ تن مواد منعقد کننده برای شش ماه اول سال جاری تأمین شده‌است.

بختیاری با تأکید بر اهمیت شناسایی مخاطرات و ارزیابی ریسک در تأسیسات آبرسانی گفت: در این راستا برنامه اجرای ایمنی آب در شهرهای قم، جعفریه، سلفچگان، کهک و قنوات و روستاهای عنایت بیک، خور آباد و مجتمع شهید علیمحمدی در حال اجراست که گواهی ایمنی آب شهر مقدس قم از وزارت بهداشت اخذ شده‌است.

وی در ادامه به تبیین بخش دیگری از فعالیت‌های مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان قم پرداخت و از پایش ماهیانه آب فضای سبز سطح شهر در راستای جداسازی شبکه آب فضای سبز از شبکه شهری خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای و آزمایشگاهی به دانش‌پژوهان در غالب تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها را از دیگر فعالیت‌های مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آبفای استان برشمرد و اظهار داشت: در راستای ساماندهی و ارتقاء آزمایشگاه مرجع، شرکت آب و فاضلاب استان اقدام به اخذ گواهی‌نامه‌های ایزو۱۷۰۲۵، ایزو ۴۵۰۰۰۱، معتمد محیط‌زیست، کفایت تخصصی انجام آزمون میکروبی و شیمیایی و کالیبراسیون دستگاهی کرده‌است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/uulr

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا