اجتماعی

انجام 1580 مداخله تخصصی توسط تیمهای سیاراورژانس اجتماعی

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قم خبرداد:

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قم گفت :طی سال 1401تیمهای سیار اورژانس اجتماعی بیش از 1580 مورد مداخله تخصصی را در ارتباط با گروههای هدف امور آسیب‌دیدگان انجام دادند.
دکتر علیرضا محمدی در گفت وگو با ندای قم بااشاره به فعالیت شبانه روزی مرکزاورژانس اجتماعی، اظهارداشت داشت: کارشناسان مستقردرمرکزاورژانس اجتماعی استان به صورت شبانه روزی،پاسخگوی تماسهای برقرارشده ازسوی مردم هستند.
محمدی افزود: درمواردی که نیاز باشد مددکاران و روانشناسان مستقر درمراکزاورژانس اجتماعی به محل اعزام شده ونسبت به مداخله فوری اقدام می کنندکه طی سال 1401 بیش از 1580 مداخله تخصصی در محل توسط تیمهای سیار اورژانس اجتماعی قم صورت پذیرفته است و مردم ازطریق تماس باشماره ۱۲۳ ازخدمات رایگان مراکزاورژانس اجتماعی بهره مند شده اند .
معاون امور اجتماعی بهزیستی خاطرنشان کرد: مراکزاورژانس اجتماعی ازجمله مراکز تخصصی بهزیستی است که درزمینه آسیبهایی همچون کودک آزاری، همسرآزاری،اختلافات خانوادگی،سالمندآزاری،معلول آزاری وخودکشی به ارائه خدمات مددکاری ،روانشناسی ،مداخله و ارجاع ، در خدمت مردم است و اورژانس اجتماعی با شماره تلفن ۱۲۳ در تمام نقاط استان قابل شماره‌گیری است و در راستای پاسخگویی به مشکلات و دغدغه‌های مردمی پنج تیم اورژانس اجتماعی در سطح استان فعالیت می‌کند و طبق بررسی ها : اختلافات حاد خانوادگی و کودک‌آزاری و همسرآزاری دلیل بیشترین تماس با اورژانس اجتماعی قم در سال 1401 بوده‌است.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که مورد خشونت و یا آزار قرارگرفته باشند، از سوی مددکاران و کارشناسان اجتماعی مورد حمایت قرارمی‌گیرند و برای توانمندسازی فرد و خانواده وی، آموزش‌های لازم برای اشتغال‌زایی و مهارت‌افزایی ارائه می‌شود ، ضمنا برنامه اورژانس اجتماعی قصد دارد تا «مداخلات روانی – اجتماعی» را قبل «از مداخلات قضایی و انتظامی» و حتی در کنار این نوع مداخلات جایگزین کند که این مساله در «پیشگیری از وقوع جرم» و «قضازدایی» نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.
وی افزود: «شناسایی آسیب‌های اجتماعی شایع و در حال شیوع» به‌صورت منطقه‌ای و محلی نیز از طریق این برنامه صورت خواهد پذیرفت تا زمینه‌ای برای توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی و بازگشت آن‌ها به زندگی سالم باشد.
معاون بهزیستی قم خاطرنشان کرد: زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران در معرض آسیب‌اجتماعی یا آسیب‌دیده اجتماعی، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده‌اند، کودکان‌خیابانی و کار، همسران آزاردیده، کودکان آزاردیده، مبتلایان به اختلال هویت‌جنسی، دختران و پسران فراری از منزل، سالمندان و معلولان آزاردیده و سایر افراد در کلیه سنین که در شرایط بحرانی ویژه قرار دارند، افراد مشمول دریافت خدمات از اورژانس اجتماعی بهزیستی هستند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ytlt

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا