اجتماعی

افزایش 11 درصدی تصادف‌های فوتی درون شهری

رئیس پلیس راهور استان قم خبرداد:

رئیس پلیس راهور استان قم گفت: تصادف‌های فوتی درون شهری قم در ۶ ماه اول امسال نسبت به‌ مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش ندای قم، سرهنگ غلامرضا صدفی در گفت و گویی اظهار داشت: تصادف‌های منجر به جرح درون شهری قم نیز در۶ ماه اول امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافت اما تصادف‌های خسارتی ۲۱ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به این‌که‌ پلیس راهنمایی و رانندگی در برخورد با تخلفات ۲ نوع تخلفات عادی و حادثه خیز را در پیش رو دارد گفت: تصادف‌های حادثه ساز در ۶ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد در مورد برخورد پلیس با این تخلفات افزایش داشته‌است.

صدفی افزود: یکی از موارد اصلی وظایف پلیس، روان‌سازی ترافیک است و با توجه به این که قم شهر مناسبت‌هاست، شاهد روان سازی ترافیک به صورت ویژه توسط همکاران خود هستیم تا گره ترافیکی ایجاد نشود.

وی بیان کرد: مشکل اصلی در نقاط اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) کمبود پارکینگ است و با توجه به‌ این‌ که‌ ظرفیت پارکینگ‌ها در اطراف حرم محدود است پلیس مجبور است معابر اطراف را ساماندهی کند.

هم اینک۶ هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ عمومی به جزء پارکینگ‌های مجتمع‌های تجاری، در قم فعال است و پنج‌هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ جدید نیز درحال ساخت است.

وی یادآور شد: بیشترین فراوانی تخلف‌های رانندگی درون شهری در قم سبقت غیرمجاز ، سرعت،خستگی خواب آلودگی و عدم توجه جلو است و درداخل شهر قم ۳۶ درصد تصادف‌ها به دلیل عدم توجه به جلو است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vmb1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا