اجتماعی

اعزام ۸ هزار دانش‌آموز قمی به اردوهای راهیان نور

استاندار قم خبر داد:

استاندار قم با اشاره به اینکه ۸ هزار دانش‌آموز در سال جاری به یادمان‌های راهیان نور اعزام خواهند شد، گفت: با برگزاری اردوهای راهیان نور، دانش‌آموزان با سیره شهدا و فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت بیشتر آشنا می‌شوند و ضرورت دارد توجه جدی‌تری به این اردوها شود.

به گزارش ندای قم، سید محمد آقامیری شامگاه گذشته ۱۸ مهرماه در جلسه هماهنگی ستاد راهیان نور دانش‌آموزی استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، تصریح کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی دارای اهمیت ویژه‌ای است و به وسیله آشنایی بیشتر با شهدا و راه شهدا، برای آن‌ها تربیت اتفاق می‌افتد پس بایستی به اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی توجه جدی‌تری شود.

به گزارش ندای قم، آقامیری خطاب به مسئولان برگزاری این اردوها، تاکید کرد: ضرورت دارد از لحظه به لحظه اردوی راهیان نور برای دانش‌آموزان استفاده کرد و فرهنگ و روحیه ایثار، شهادت و فداکاری به‌خوبی برای آنها تبیین شود.

استاندار قم با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی پیش از اردو برای برپایی رویدادهای مختلف در سفر زیارتی راهیان نور، گفت: اردوهای راهیان نور از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است و می‌توان موضوعاتی همچون بیان مسائل شرعی، اعتقادی، دینی، دستاوردهای انقلاب اسلامی را با روش‌های متنوع و جذاب برای دانش‌آموزان بیان کرد.

آقامیری بر ارتباط مستمر اردوهای راهیان نور با دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: یاد و خاطره شهدا و بیان اهداف و رشادت‌های شهدا نباید محدود به یک زمان معین شود؛ بلکه بایستی برنامه‌های منظم و موثری برای حفظ ارتباط دانش‌آموزان با شهدا تدوین شود.

استاندار قم عنوان کرد: ان‌شاءالله امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بیش از ۸ هزار دانش‌آموز از استان قم به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در قالب اردوهای راهیان نور اعزام خواهند شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ta8h

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا