اجتماعی

ارجاع پرونده تخلف آلایندگی یک واحد صنعتی به دستگاه قضایی

یک مسئول در محیط زیست استان قم خبرداد:

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: پرونده تخلف آلایندگی یک واحد صنعتی تولید کننده محصولات فولادی مستقر در شهرک صنعتی سلفچگان قم تشکیل و در اختیار دستگاه‌های قضایی برای صدور حکم قرار گرفته‌است.

به گزارش ندای قم، سید احمد شفیعی در گفت‌وگویی در این خصوص بیان داشت: واحد مورد نظر دارای سیستم‌های مدیریت آلودگی است و زمانی که این سیستم‌ها فعال هستند میزان آلایندگی تقریبا به صفر می‌رسد، اما مشکل آلایندگی آن از جایی آغاز می‌شود که سیستم‌های مدیریت آلودگی واحد در زمان‌هایی به دلایلی فنی و یا شخصی از مدار خارج می‌شود و بر همین اساس دود و غباری ناشی از فعالیت‌های صنعتی واحد محیط اطراف را فرا می‌گیرد.

وی افزود: البته این آلودگی از جمله گازهای سمی نیست اما به هر حال این واحد در زمینه آلایندگی تخلف دارد، کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز بازدیدهای لازم را از واحد به‌عمل آوردند و پرونده تخلف آن را تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع داده‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر ارجاع پرونده به دستگاه قضایی، ما با مدیران واحد نیز صحبت کردیم که باید نسبت به رفع این مشکل و مدیریت آلایندگی موجود اقدام کند، به هر حال بر اساس قانون انجام هرگونه اقدام در برخورد با این تخلف همچون تعطیلی واحد و یا جریمه نیازمند دستور قضایی است و ما با جدیت پیگیر آن هستیم.

لازم به توضیح است در پی درخواست شماری از شهروندان ساکن در منطقه سلفچگان و روستای جنداب و ارسال تصاویر از آلایندگی واحد یاد شده، پیگیری این موضوع در دستور کار خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم قرار گرفته‌است.

بخش سلفچگان به مرکزیت شهر سلفچگان یکی از بخش‌های قم است و دارای یک نقطه شهری و ۴۰ روستا می‌باشد. این بخش بالغ بر ۱۵ هزار تن جمعیت دارد که سه هزار تن آن در شهر سلفچگان زندگی می‌کنند. سلفچگان در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی قم قرار دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3e26

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا