اجتماعی

احداث 289 واحد آموزشی توسط خیرین

مدیرکل توسعه،تجهیز ونوسازی مدارس استان قم خبرداد:

مدیرکل توسعه،تجهیز ونوسازی مدارس استان قم گفت: تاکنون ۲۸۹ واحد آموزشی و تربیتی با ۲ هزار و ۳۷۶ کلاس درس توسط خیرین مدرسه‌ساز در استان قم احداث شده است.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا، احمدرضا اجتهادی در گفت‌وگویی افزود: این مدارس با زیربنای ۴۳۸ هزار و ۶۴۲ مترمربع می باشد.

وی اضافه کرد: همچنین تاکنون ۹۹ قطعه زمین با متراژ ۳۱۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع توسط خیران در راستای مدرسه‌سازی به اداره کل نوسازی قم اهدا شده است.

وی بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ تعهدات خیرین نسبت به سال ۹۹، رشد سه برابر را تجربه نمود که در همین راستا در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تعداد ۲۰ مدرسه و فضای آموزشی و تربیتی توسط خیران احداث شده که تعدادی با آغاز سال تحصیلی تحویل آموزش‌وپرورش شده و تعدادی نیز در طول سال تحویل می‌شود.

اجتهادی خاطرنشان کرد: این مدارس با زیربنایی حدود ۲۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع با ۱۵۱ کلاس درس احداث شده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز ۲۶ مدرسه و فضای آموزشی، تربیتی و ورزشی با زیربنایی بالغ بر ۴۹ هزار مترمربع در قالب ۲۴۱ کلاس درس درحال احداث می‌باشد.

وی با اشاره به حضور پرخیر و برکت خیران در عرصه مدرسه‌سازی در استان قم، تصریح کرد: بی‌شک اگر حضور ارزشمند خیرین در عرصه مدرسه‌سازی نبود، با چالش‌های بسیاری در زمینه کمبود مدرسه مواجه می‌شدیم.

در سال تحصیلی جدید، ۲۹ پروژه آموزشی با زیربنای ۴۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/okcq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا