اجتماعیویژه

آزاد سازی بیش از ۱۶ هکتار از اراضی ملی استان قم

رئیس کل دادگستری استان قم خبرداد:

رئیس کل دادگستری استان قم گفت: از تیرماه سال گذشته تاکنون ۱۶.۳هکتار از اراضی ملی و حریم رودخانه‌های استان قم رفع تصرف و آزاد سازی شده است.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی دادگستری قم ،حجت الاسلام والمسلمین مظفری، در تشریح اقدامات دادگستری استان قم در رابطه با آزاد سازی اراضی ملی، با تاکید بر لزوم صیانت از بیت المال و جلوگیری و مقابله با تصرفات اراضی ملی، اظهارکرد: از تیرماه سال گذشته تاکنون ۱۶.۳ هکتار از اراضی ملی و حریم رودخانه‌های استان قم رفع تصرف و آزادسازی شده است.
وی با بیان اینکه برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز نیز یکی از اقدامات پیشگیرانه در حوزه صیانت از بیت المال است افزود: بر همین اساس در یک‌سال گذشته با اجرای احکام قضایی صادره دادگستری استان قم ۲۵ مورد بنا و مستحدثات غیرقانونی دستگاه‌های حاکمیتی، دولتی و انتظامی قلع و قمع شده است.
جلوگیری ازتغییر کاربری ۲۱.۵ هکتار از اراضی زراعی
رئیس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه دستگاه قضایی در راستای صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال کاملا جدی است، اضافه کرد: در همین بازه زمانی با صدور دستور اکید مبنی بر مقابله با هرگونه تغییر کاربری ساخت و ساز غیرمجاز به اداره‌ کل جهاد کشاورزی استان از تغییر کاربری ۲۱.۵ هکتار از اراضی زراعی نیز جلوگیری شد..
حجت الاسلام والمسلمین مظفری همچنین تاکیدکرد: نگاه دستگاه قضایی در این حوزه پیشگیرانه است و هشدارهای لازم را به متعرضان و متصرفان به بیت المال و متخلفان این حوزه داده است و در این خصوص با هیچکس تعارف ندارد و با متصرفان و متعرضان به بیت المال بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zow8

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا