حوزه علمیهویژه

نیاز جامعه، اقتصاد و مردم را با رعایت ادب و اخلاق، حل کنید

آیت‌الله جوادی آملی در آیین عمامه گذاری جمعی از طلاب:

آیت الله جوادی آملی خطاب به طلاب تاکید کرد: نه بیراهه بروید و نه راه کسی را ببندید، نیاز جامعه و اقتصاد و مردم را با رعایت ادب و اخلاق، حل کنید و اساس کار این است که تمامی کارهایتان، قربة الی الله و برابر دستور الهی باشد.
به گزارش ندای قم ،این مرجع تقلید همزمان با سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص ) و امام جعفر صادق (ع ) در آیین عمامه گذاری جمعی از طلاب بیان داشت: خصیصه ای که در پیامبر گرامی اسلام و اهلبیت عصمت و طهارت هست در هیچ کس نیست، شاید کسی راهنمای خوبی است و حتی بر فرض که سراج و چراغ باشد، اما صراط نیست و سراج اگر شمس هم باشد تا «صراط» نباشد، بی ارزش است.
وی اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت، صراط هستند، و راه خدا، راه فطرت، راه سلامت جامعه، راه بهشت را پیامبر و امامان نشان می دهند، چرا که وحی است که راه را مشخص می کند و تنها کسی که از راهی که آمده ایم و به راهی که می رویم با خبر است، خدا و پیغمبر هستند.
آیت‌الله جوادی آملی اظهار داشت: پیامبر و امامان معصوم، هم سراج اند، هم صراط اند، مانند یک بزرگراهی که خودش هم روشن هست و شما باید درس بخوانید تا سراج شوید، راه را نشان دهید، چرا که صراط اینهایند، میزان اینهایند.
آیت‌الله جوادی آملی در توصیه ای به طلاب جوان بیان داشت: مبادا از خودتان غافل باشید، شما می توانید چراغ خوبی باشید، روش ما صراط نیست، سراج است و باید تمام توجهتان به این باشد تا با رفتار و گفتار خود راه را نشان دهید، همین بزرگراهی که قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت به ما معرفی کرده اند، صراط مستقیم و میزان الاعمال ما ، 14 معصوم هستند که شما وابسته به اینها هستید، نه بیراهه بروید و نه راه کسی را ببندید، نیاز جامعه و اقتصاد و مردم را با رعایت ادب و اخلاق، حل کنید و اساس کار این است که تمامی کارهایتان، قربة الی الله و برابر دستور الهی باشد.
آیت‌الله جوادی آملی بیان داشت: غفلت جامعه این است که خودشان را فراموش کرده اند، اینکه از کجا آمده ایم و به کجا می رویم! اکثریت مردم به این فکر نیستند که آیا ما مثل یک درختی هستیم که پس از چندی خشک شده و هیزم می شود یا مثل یک مرغی هستیم که با مرگ، پرواز می کنیم، آنچه بشر و جامعه غربی را گرفتار کرده است همین غفلت است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/20rc

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا