حوزه علمیه

لزوم تبیین اهداف انقلاب اسلامی و شرایط جنگ تحمیلی برای نسل جوان

آیت الله اعرافی تاکید کرد؛

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بر لزوم تبیین اهداف انقلاب اسلامی و همچنین شرایط دوران هشت سال جنگ تحمیلی برای نسل جوان از سوی ستاد ملی کنگره شهدا تاکید کرد.

به گزارش ندای قم ، آیت الله علیرضا اعرافی شامگاه سه شنبه در دیدار مسئولان برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم اظهار داشت: در راستای برپایی کنگره ملی شهدای استان قم ویژگی‌های برجسته مردم قم همانند فرهنگ مقاومت، ایستادگی و بصیرت آنان در وقایع مهم باید به آن پرداخته شود تا جوانان و نسل امروز بدانند که وارث چه ارزش‌های والایی هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، شهدای دفاع مقدس را ادامه دهنده راه شهدای انقلاب اسلامی برشمرد و ابراز داشت: در این کنگره می‌بایست به تمامی شهدا از دوره انقلاب اسلامی تا دفاع مقدس، مدافعان حرم و امنیت پرداخته شود.

آیت الله اعرافی با اشاره به تلاش‌های دشمنان در راستای تضعیف ایمان و القا شبهات در نسل جوان بیان داشت: ممکن است برخی از جوانان با توجه به فعالیت‌های دشمنان در برخی از موضوعات همانند مبانی انقلاب اسلامی دچار تردید شده باشند و در این زمینه می‌بایست جهاد تبیین در جهتی صورت گیرد که با پرداختن به زندگی و سیره شهدا به ابهامات و سوالات جوانان پاسخ داده شود.

وی تاکید کرد: ستاد ملی کنگره شهدای استان قم باید از هر فرصتی در راستای تبیین اهداف انقلاب اسلامی و همچنین پرداختن به مسائل مختلف و شرایط سخت سال‌های دفاع مقدس استفاده کند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در سال جاری یکصدمین سالگرد باز تأسیس حوزه علمیه قم و همچنین شصتمین سالگرد نهضت اسلامی امام خمینی (ره) را نیز داریم که ستاد ملی کنگره شهدای استان قم به این دو مقوله نیز باید بپردازد و اهمیت آن برای جامعه بازگو شود.

امام جمعه قم با اشاره به تحولاتی که در ایران پس از ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به قم رخ داد عنوان داشت: مهاجرت حضرت فاطمه معصومه (س) در حقیقت از نقاط برجسته ای بود که تکمیل کننده اهداف مهاجرت امام رضا (ع) است.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: حوزه علمیه قم در کنار بارگاه منور حضرت کریمه اهل بیت (ع) شکل گرفت که در این بین مردم قم نیز از اجر بسیاری برخوردار هستند و همواره در عرصه‌های مختلف در میدان حضور داشتند که باید قدردان آنان باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/403y

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا