حوزه علمیهویژه

شناساندن افکار شهید سلیمانی به نسل جوان بسیار ضروری است

آیت الله نوری همدانی:

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان این که شهید حاج قاسم سلیمانی از نخبگان میدان جهاد بود گفت: شناساندن افکار و مجاهدت های این شهید والامقام برای جامعه و به ویژه نسل جوان بسیار ضروری است.

به گزارش ندای قم ،وی در دیدار اعضای ستاد تجلیل و تکریم سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی افزود: فرهنگ شهادت و جهاد در راه خداوند در سیره اهل بیت(ع) و آیات قرآن بسیار مورد تجمید قرار گرفته است و خداوند در قرآن شهدا را زنده و جاودان معرفی نموده است.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) یادآور شد: کارهای نیک و صالح دارای درجات و رتبه هایی هستند اما شهادت با هدف الهی و جهاد در راه خدا بالاترین فضیلت ها و برترین مقام و منزلت در نزد خداوند است که برتر از آن مقام و منزلتی نیست. شهادت آرزوی صالحان و نیکوکاران است از این رو امیرمومنان به مالک اشتر می فرماید: ای مالک از خداوند خواسته ام که مرگ من و تو را شهادت در راه خودش قرار دهد و در اولین دعای صحیفه سجادیه درخواست آن حضرت شهادت در راه خداوند است، از این رو حضرت امام راحل فرمودند: شهادت هنر مردان خداست.

این مرجع تقلید، شهید حاج قاسم سلیمانی را از نخبگان میدان جهاد در زمان کنونی توصیف کرد و گفت: ایشان یک فرد عادی نبود، خداوند این مقام و جایگاه ویژه را به افراد عادی عنایت نمی کند بلکه ایشان یک فرد مخلص و از نظر فرهنگ اسلام و اهل بیت(ع) در سطح بسیار بالای بود. شهید حاج قاسم سلیمانی از نخبگان و سلحشوران میدان رزم و جهاد در مقابل دشمنان و مستکبران بود.

آیت الله نوری همدانی یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی یک شهیدی بود که این راه را یافته و پیموده بود، خداوند دل او را با نور ایمان روشن کرده بود از این رو با یقین و اعتقاد راسخ سخن می گفت و در این راه با اراده محکم گام بر می داشت و از مشکلات و سختی ها ترس و سستی به خود راه نمی داد.

وی شناساندن افکار و مجاهدت های حاج قاسم سلیمانی را برای جامعه و به ویژه نسل جوان بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: هر تلاشی در شناساندن کارها، مواعظ، افکار و اندیشه های ایشان صورت گیرد بسیار ارزنده است و ایشان یک الگوی مناسبی برای جامعه کنونی به خصوص نسل جوان این کشور می باشد.

وی با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست دولت آمریکا اظهار داشت: تبری و تولی یکی از ارکان اسلام است و بر ما لازم است که دشمنان و بدخواهان را شناخته و در مقابل آنها بایستیم و آنها را به سزای اعمالشان برسانیم امام راحل این راه را بر روی ما گشود و رهبر معظم هم این راه را می پیماید و ما امیدواریم این انقلاب و این نهضت اسلامی منتهی به ظهور امام زمان(عج) شود، از این رو نشر، تبلیغ و بیان رشادت های مجاهدانی همچون حاج قاسم سلیمانی کار بسیار ارزنده ای است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/r1gh

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا