حوزه علمیهویژه

حوزه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کند

آیت الله اعرافی:

آیت الله اعرافی:
حوزه علمیه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کند
مدیرحوزه های علمیه گفت: حوزه علمیه هیچ گاه به صورت رسمی و مصداقی وارد مباحث مربوط به انتخابات نمی شود؛ رسالت حوزه تبیین شاخص ها و ملاک‌های یک انتخاب خوب است.
به گزارش ندای قم ،آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیرحوزه های علمیه در نشست مشترک وبیناری نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها، مسوولان بسیج طلاب و روحانیون و مدیران استانی حوزه‌های علمیه با موضوع انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، اظهار کرد: این انتخابات باید استمرار و ادامه دهنده عملیات عظیم و غرورآفرین طوفان الاقصی و تشییع دهها میلیونی شهدای خدمت باشد و با حضور حداکثری است که خط بطلانی بر روی دسیسه دشمنان کشیده خواهد و عزت و عظمت ایران اسلامی را به ارمغان خواهد آورد.
مدیر حوزه‌های علمیه افزود: وظیفه حوزه‌های علمیه آن است که با آگاهی بخشی و ترسیم شاخص‌های انتخاب اصلح، برای مشارکت حداکثری آحاد جامعه اعم از فرهنگیان، صنعتگران، پزشکان، دانشجویان و … تلاش کنند. راهبری این مسیر بر عهده حوزه و روحانیت است.
وی ادامه داد: چهار خط اصلی؛ «فراخواندن مشارکت مردم در انتخابات»، «تببین عوامل، ملاک‌ها و شاخص‌های انتخاب اصلح»، «همگرایی وانسجام در جریان انقلاب و آرمان‌های آن»، «نگهداری از انتخابات منطبق بر فقه و اخلاق» باید مد نظر روحانیت و مبلغین باشد تا در سایه این اصول یک انتخاب باشکوه با مشارکت حداکثری مردم داشته باشیم.
آیت الله اعرافی بیان کرد: وظیفه حوزه و روحانیت همین اصولی است که بیان شد؛ حوزه با عنوان رسمی هیچ گاه و در هیچ برهه‌ای از تاریخ خود به صورت مصداقی از کسی حمایت نکرده و تنها به رسالت تبیینی خود عمل می‌کند.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا انتخاباتی منطق بر الگوهای فقهی و اخلاقی در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و لذا می‌بایست آن الگوها را ترویج کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/acu1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا