حوزه علمیه

حوزه‌های علمیه به زلزله‌زدگان افغانستان کمک می‌کنند

مدیر حوزه‌های علمیه :

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به زلزله مخرّب در هرات افغانستان گفت: برای زلزله‌زدگان افغانستان باید اظهار هم‌دردی و همبستگی کرد؛ مردم مظلوم افغانستان در سختی‌های فراوان هستند و این قصه ‌هم بار مضاعفی بر دوش آن‌ها است.

به گزارش ندای قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی با محکوم نمودن جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه مردم مظلوم غزه، به واکنش مراجع تقلید، علما و حوزه های علمیه به این جنایات اشاره کرد و گفت: در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، نهادهای حوزوی عکس‌العمل‌های خوبی را انجام دادند و عکس‌العمل های بزرگی اتفاق افتاد، اجتماعات بزرگی ایجاد شد باید از همه عزیزانی که در این اظهار هم‌دردی شرکت کردند تشکر کنیم.

وی با آرزوی موفقیت و پیروزی برای جبهه مقاومت افزود: مجموعه‌های حوزوی با مظلومان فلسطین ابراز هم‌دردی می‌کنند و امیدواریم این پیروزی بزرگی که نصیب مقاومت و فلسطین رقم خورد، که حقیقتاً یک نقطه عطف تاریخی است، در مسیر رشد و شکوفایی باشد و به آن نقطه نهایی که رهبر معظم انقلاب بیان کردند پیشتازی کنند.

امام جمعه قم با بیان این که انتظار حوزویان هم از همه بزرگان ادیان و مذاهب دنیا و فرهیختگان و سیاست‌مداران و نهادهای بین‌الملل، هم‌بستگی و همکاری با جریان مقاومت است اظهارداشت: به‌ویژه از دولت‌های اسلامی انتظار می‌رود که جریان عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر را کنار بگذارند و حداقل در مباحث سیاسی به‌صورت شفاف موضع بگیرند؛ امت اسلامی موضعش مشخص است و ان‌شاءالله این راه را تا پیروزی ادامه خواهد داد.

اعرافی در ادامه با اشاره به زلزله مخرّب در هرات افغانستان گفت: برای زلزله‌زدگان افغانستان واقعاً باید اظهار هم‌دردی و همبستگی کرد، چراکه مردم مظلوم افغانستان دائما در سختی‌های فراوان هستند این قصه ‌هم بار مضاعفی بر آن‌ها بود؛ برای ملت افغانستان آرزوی رهایی از سختی‌ها را داریم، ان‌شاءالله خداوند متعال درگذشتگان آن‌ها را مورد رحمت خود قرار دهد.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: وظیفه امت اسلام و حوزویان هم اظهار هم‌دردی و همیاری است لذا بر اساس آیین نامه ستاد حوزوی مواجهه با حوادث غیر مترقبه، مرکز خدمات هم شماره حسابی را اعلام کرد که کمک‌هایی انجام می شود.

وی در پایان به انتخابات پایانی سال اشاره کرد و با بیان این که یک مرحله مهمی از جریان انقلاب است تصریح کرد: طبعاً وظیفه همه نخبگان و فعالان اجتماعی و همین‌طور وظیفه ما حوزویان به‌طور ویژه این است که مردم را برای مشارکت درصد خوب ترغیب کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/z415

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا