حوزه علمیه

حفظ انقلاب و دستاورهای نظام اسلامی بر همه افراد لازم است

آیت الله نوری همدانی در دیدار معاون سیاسی وزیر کشور:

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید بابیان اینکه حفظ این انقلاب و دستاوردهای نظم مقدس اسلامی بر همه افراد لازم است، گفت: باید در انجام مسئولیت از فرهنگ اسلام و سیره اهل‌بیت (ع) پیروی کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ندای قم به نقل از  دفترآیت‌الله‌ نوری همدانی، وی در دیدار محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به تاکید اسلام بر مسئولیت‌پذیری و اهمیت آن تصریح کرد: اسلام برای هر فرد سه نوع مسئولیت فردی، اجتماعی و مسئولیت شغلی معین کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت فردی برای خودسازی انسان است چراکه انسان باید از بدو تولد به دنبال پیشرفت و تعالی خود باشد.

استاد حوزه علمیه قم یکی از مسئولیت‌های مهم را توجه به سرنوشت و جریان‌های امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: توجه به جامعه اسلامی و مسلمانان بسیار مهم است و در این موضوع مرزهای جغرافیایی مطرح نیست، هر مسلمانی نسبت به برادران مسلمان خود در هر کجای عالم مسئول است.

وی در ادامه مسئولیت شغلی را بسیار خطیر عنوان و ابراز داشت: شغل هر فرد به‌صورت امانتی بر عهده او است … از این‌رو باید امانت‌دار مردم بود و هر فردی در هر مسئولیت و شغلی که فعالیت دارد باید از فرهنگ اسلام و سیره اهل‌بیت (ع) پیروی کند.

آیت‌الله نوری همدانی در ادامه با تاکید بر اهمیت حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: این نظام و انقلاب امانتی است در دست ما، حفظ این انقلاب  و دستاوردهای نظم مقدس اسلامی و تقویت آن بر همه افراد لازم است و هر مسئولی وظیفه دارد با خدمت کردن مردم را نسبت به‌نظام مقدس اسلامی خوش‌بین کند.

این مرجع تقلید یکی از راه‌های مؤثر در تقویت نظام را همکاری بین مردم و مسئولین عنوان نمود و افزود: با همکاری و همدلی میان مردم و مسئولین مشکلات موجود از پیش رو برداشته و شاهد سربلندی روزافزون نظام مقدس اسلامی باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/uk0q

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا