حوزه علمیه

باید مواظب اختلاف افکنی دشمنان باشیم

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی:

سخنران حرم حضرت معصومه (س) گفت: باید مواظب اختلاف افکنی دشمنان باشیم چرا که افتخار ایران به وحدت اقوام مختلف است و اگر اتفاقی برای ایران بیفتد دشمنان به شما هم رحم نخواهند کرد.

به گزارش ندای قم،حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی، شامگاه ۱۴ آبان در حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: در زیارت حضرت معصومه (س) تعبیر «عارفا بحقها» آمده است و گفته شده است هر کسی حضرت را این‌گونه زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود.

وی بابیان اینکه حضرت معصومه (س) یک امامزاده معمولی نیست، چرا که حضرت فضایلی دارد که هم کم نظیر و هم بی نظیر است، افزود: سفارش زیارت این بانوی کرامت از سوی چهار امام معصوم توصیه شده و برکات بسیاری از وجود این بانو در شهر مقدس قم به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان گفت حضرت معصومه (س) بعد از امام رضا (ع)، افضل فرزندان امام کاظم (ع) است، اضافه کرد: مرحوم ملاصدرا هر زمان با مشکل علمی مواجه می‌شد به بارگاه حضرت معصومه (س) مراجعه می‌نمود و مشکلات علمی خود را مرتفع می‌کرد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بابیان اینکه بسیاری از مراجع بزرگ برای نگارش کتاب‌های خود از حضرت معصومه (س) استمداد می‌کردند، ادامه داد: در کتاب «دارالسلام» مرحوم نوری افاضات و برکات این بانوی بزرگوار نگارش شده که دارای نکات مهمی است.

رفیعی با اشاره به اینکه بیشترین کسانی که کرامات حضرت معصومه (س) را نقل نموده‌اند از سوی مراجع و علمای عظیم‌الشان است، گفت: ظرف معرفتی انسان می‌تواند کوچک و بزرگ باشد و هر کسی به اندازه ظرف خود می‌تواند نسبت به این بانوی بزرگوار معرفت کسب کند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بیان کرد: به فرموده حضرت علی (ع) اگر شش معرفت و خصلت در زندگی انسان وجود داشته باشد دیگر راهی به سوی جهنم وجود نخواهد داشت و انسان مستقیم به سمت بهشت خواهد رفت.

وی تاکید کرد: بر اساس فرموده حضرت علی (ع)، معرفت نسبت به خداوند و اطاعت از خداوند، معرفت نسبت به شیطان، معرفت نسبت به حق و تبعیت از حق، معرفت نسبت به باطل و دوری از آن، شناخت نسبت به دنیا و معرفت نسبت به آخرت معارف شش‌گانه‌ای است که لازم است این معارف به درستی کسب شود.

رفیعی با بیان اینکه اساس تمامی اعتقادات ما توحید و آشنایی با خداوند است، افزود: اگر عقاید انسان درست شود اعمال نیز درست خواهد شد و متاسفانه در جامعه روی اعتقادات کم‌کاری شده و تقویت عقاید مورد غفلت واقع شده است.

وی یادآور شد: شیطان آن‌قدر انسان را وسوسه می‌کند که متاسفانه عده‌ای جوانان را به سلاخی می‌کشند و زن و بچه مردم را به رگبار می‌بندند و فکر می‌کنند با این کارهای جنایت‌کارانه به سمت بهشت خواهد رفت.

سخنران حرم حضرت معصومه (س) اظهار کرد: متاسفانه در جامعه عده‌ای حق را می‌شناسند، اما تبعیت نمی‌کنند در حالیکه بزرگ‌ترین لعنت قرآن بر کسانی است که حق را می‌شناسند اما کتمان می‌کنند.

وی تاکید کرد: طبق روایت اگر انسان یک کلمه‌ای بگوید که باعث قتل انسان دیگری شود در ریخته شدن خون آن شخص بی‌گناه شریک است. متأسفانه شاهدیم عده‌ای در خصوص شهادت طلبه‌ای در زاهدان و پسر بچه‌ای که در شاهچراغ به شهادت رسید؛ سکوت کرده‌اند.

وی با اشاره به مواضع تفرقه افکنانه مولوی عبدالحمید در سیستان و بلوچستان و تحریک برخی افراد در ایجاد آشوب و ناامنی گفت: آقای عبدالحمید شما مردم را دعوت به رفراندوم می‌کنید و با تریبونی که به واسطه جمهوری اسلامی کسب کرده‌اید حرف‌های نابجا می‌زنید در حالیکه می‌دانید سخنان شما منطبق با واقعیت نیست.

سخنران حرم حضرت معصومه (س) یادآور شد: باید مواظب اختلاف افکنی دشمنان باشیم چرا که افتخار ایران به وحدت اقوام مختلف است و اگر اتفاقی برای ایران بیفتد دشمنان به شما هم رحم نخواهند کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/6nuv

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا