حوزه علمیه

اغتشاشات تهدید کننده امنیت کشوراست ،مسوولان چاره اندیشی کنند

آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم:

خطیب نماز جمعه قم گفت :اغتشاشات تهدید کننده امنیت در کشور است و مسوولان نسبت به آن چاره اندیشی کنند .
به گزارش ندای قم ،آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم، افزود: کودتای ۲۸ مرداد در برابر دولت قانونی دکتر مصدق، تلاش برای جلوگیری از وقوع انقلاب و حوادث دوران جنگ و تحریم و غیره همه حاکی از دشمنی آنها با مردم ایران است.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور بیان داشت: کودتای نوژه، حمله طبس، ترور سردار شهید سلیمانی، حمایت از منافقین خلق، ترور دانشمندان هسته‌ای و اموری از این دست همه حکایتی از دشمنی آمریکا با ماست.

وی با بیان اینکه آمریکا و اروپا که می خواهد با ایجاد آشوب در ایران خودش را در زمستان سرد، گرم کند، گفت: آمریکا بداند این ملت دست از انقلاب و رهبری بر نخواهد داشت، آمریکا طی یک قرن گذشته بیش از ۶۰ کودتا در جهان انجام داده و کارنامه بدکاری آنها در مقابل چشم همگان قرار دارد.
ملت ایران دست در دست بیگانگان نخواهد داد
خطیب نماز جمعه قم با بیان اینکه رییس‌جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرده ما می‌خواهیم ملت ایران را از دست جمهوری اسلامی آزاد کنیم، گفت: تجربه ۴۰ ساله انقلاب نشان داده که مردم ایران مشکلات و سختی‌ها را تحمل می‌کنند ولی دست در دست بیگانگان نمی‌دهند و آنها را دایه مهربان‌تر از مادر نمی‌دانند.
وی تاکید کرد: به دانشجویان، دانش آموزان و سایر افراد برادارنه می گویم که آنها از شما استفاده ابزاری می کنند و بلافاصله بعد از رسیدن به اهدافشان شما را کنار خواهند زد، دانشجویان به دنبال علم و دانش باشند این کشور به پیشرفت و تکنولوژی نیاز دارد.‌ دشمن می خواهد با ایجاد آشوب دانشگاه ها را به تعطیلی بکشاند.

ادعای آمریکا در طرفداری از ملت ایران و آزادی آن دروغی بیش نیست
وی اظهار داشت: اغتشاشات تهدید کننده امنیت در کشور است و مسوولان نسبت به آن چاره اندیشی کنند.
وی با بیان اینکه ادعای آمریکا در طرفداری از ملت ایران و آزادی آن دروغی بیش نیست،  خاطرنشان کرد: عده ای از طرفداران آمریکا در ایران طی ادوار گذشته به این کشور مهاجرت کردند و آنجا در آزادی کامل هستند و بقیه هم هر جور دلشان می خواهد انجام دهند.

وی با اشاره به برخی حوادث تاریخی ۱۳ آبان، خاطرنشان کرد: تبعید امام در سال ۴۳ از ایران به ترکیه و یورش نظامیان پهلوی به صف دانش آموزان در سال ۵۷ به همراه تسخیر لانه جاسوسی نقاط عطف این روز تاریخی هستند.
امام جمعه موقت قم با بیان اینکه ۱۳‌ آبان نشان از سابقه تاریخی مخالفت دانش آموزان با آمریکاست و دانش آموز تراز انقلاب شهدای دانش آموز است، بیان داشت: جای تعجب است دانش آموزی امروز در زمینی که آمریکا طراحی است، بایستد.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: منویات مقام معظم رهبری در گنجاندن آثار جاسوسی بدست آمده آمریکا پس از تسخیر سفارت خانه این کشور باید وارد کتاب های درسی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها شود.
حسینی بوشهری ابراز داشت: تقابل و مخالفت علنی امام راحل با قانون کاپیتولاسیون در سالهای پیش از انقلاب و تبعید ایشان به ترکیه نشان از سرسپردگی رژیم پهلوی به ایالات متحده بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت تقوا را مورد توجه قرار داد: هیچ چیزی مانند بی توجهی به تقوا و غلبه شهوات، دینداری را نابود نمی‌کند.
حسینی بوشهری با بیان اینکه انداز و تبشیر پیرامون گناه می‌تواند انسان را از ارتکاب به گناه بازدارد، اظهار داشت: گناه مانع مهم معرفت و شناخت است و فردی که دنبال معرفت و کمال باشد به سوی گناه نمی رود که در نهایت پرده ای مقابل عقل و فطرت او قرار بگیرد بنحوی که قدرت تشخیص از وی سلب شود.
وی با اشاره به آیه إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّیٰ یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ ، بیان کرد: یکی از مصادیق این آیه را می توان اغتشاشات و ایجاد ناامنی کشور بعد از عزت ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی و تقابل با گردنکشان عالم یاد کرد، این آیه هم در بعد ایجابی و هم در بعد سلبی آن مصداق دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/c8n1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا