حوزه علمیه

استفاده از هر ابزاری برای گسترش اسلام پذیرفتنی نیست

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با بیان این‌که گسترش اسلام با هر ابزاری نمی‌پسندیم، گفت: پیام ما نفوذ در قلب‌ها و عقل‌ها بر اساس برهان، استدلال و تفهیم است و امام خمینی(ره) که می‌خواستند محتوا و پیام انقلاب به تمام دنیا برسد، مرادشان نه نظامی بلکه نفوذ معنوی، اخلاقی، علمی و تربیتی بود.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از مدیران و مسوولان مراکز اسلامی اسپانیا و کشورهای منطقه آمریکای لاتین، افزود: ما در آموزه‌های دینی نسبت به دایره جغرافیایی اسلام حدومرزی نداریم و ائمه اطهار (ع) نه درآموختن و نه در تعلیم برای ما مرزی قائل نبودند.

وی با بیان این‌که اسلام یک دین جهان‌شمول است، اضافه کرد: در اسلام جنگ و جهاد گام دوم برای دفاع و برای از بین بردن موانع ترویج معارف الهی بوده‌است.

وی ادامه داد: گام اول در ترویج معارف اسلامی صلح و ورود به قلب‌ها و فکرهای انسان‌ها و آموزش به‌وسیله رحمت و خیر است.

سعیدی خاطرنشان کرد: در دوران‌هایی که بنی امیه و بنی‌عباس با جنگ و حرکت‌های نظامی حکومتشان را توسعه دادند این توسعه و گسترش مدنظر اهل‌بیت(ع) نبود.

وی با بیان این‌که ما گسترش اسلام با هر ابزاری را نمی‌پسندیم، گفت: پیام ما نفوذ در قلب‌ها و عقل‌ها بر اساس برهان، استدلال و تفهیم است؛ شما نیز باید جوری رفتار کنید که مردم در کشورهای مختلف این پیام را در گفتار، رفتار و بیان تاریخ توسط شما احساس کنند.

در ابتدای این دیدار شیخ فیصل مرحل مسوول مرکز الغدیر در کشور آرژانتین با بیان این‌که ما در زمان تحصیل در قم با ترجمه کتاب و ارسال به کشور آرژانتین فعالیت داشتیم، گفت: بعد از مراجعت به کشور آرژانتین با تاسیس موسسه فرهنگی تبلیغی به کارهای تبلیغی و نشر معارف اهل‌بیت(ع) مشغول هستم تا بتوانیم چهره صحیحی از اسلام ارائه کنیم.

در ادامه نیز تعدادی از مدیران مراکز اسلامی از کشورهای اسپانیا، آرژانتین، کوبا، گویان، کلمبیا و برزیل به بیان دیدگاه‌های خود و نحوه تبلیغ در این کشورها پرداختند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/dt47

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا