حوزه علمیهویژه

آموزش و پرورش بر روی شناخت ریشه ای مسائل ورود کند

آیت الله اعرافی در دیدار وزیر آموزش و پرورش:

مدیرحوزه های علمیه گفت: یکی از برنامه های مهم و ارزشمندی که چند سالی است که در آموزش و پرورش نگاه جدی به آن نمی شود، دوره های آموزش ضمن خدمت است که باید نسبت به گذشته جدیّ تر گرفته شود.

به گزارش  ندای قم به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی، ظهر روز شنبه در دیدار وزیر و معاونین آموزش و پرورش که امروز در قم برگزار شد، در سخنانی ضمن تسلیت ایام وفات حضرت فاطمه معصومه(س) اظهارکرد: آموزش وپرورش موضوع مهمی است که طی سه چهار دهه اخیر هرگز از آن غافل نبوده ام و همیشه نسبت به آن دغدغده داشته ام.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: امروز یک جنگ ترکیبی تمام عیار و بی سابقه علیه نظام اسلامی به راه افتاده است و اگر حجم ابزارهای به کار گرفته شده را مدنظر قرار دهیم، مشخص می شود در عرصه های مختلف آنطور که بایسته است به وظایف خود عمل نکرده ایم و نمونه آن، کمک رسانی و خدمت به آموزش و پرورش است که به درستی انجام نشده و شاهد ضعف هایی از سر عدم شناخت هستیم.

آیت الله اعرافی ادامه داد: وقتی موضوع یا مسأله ای را خوب بشناسیم، وقتی آموزش و پرورش و رسالت آن را خوب بشناسیم و نسبت به آن شناخت پیدا کنیم، در واقع بهترین سرمایه گذاری را برای آن انجام می دهیم و این ضعف در سرمایه گذار ناشی از عدم شناخت این دستگاه عظیم و گسترده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ذهن خوانی و ضمیر خوانی باید در آموزش و پرورش صورت گیرد، اظهار کرد: یک اتفاق مهمی که می تواند در آموزش و پرورش صورت گیرد، ضمیر خوانی دانش آموزان است، منظور رصد سطحی نیست، بلکه رصد عمیق و تحلیلی از موضوعات مختلف است که باید در متن آموزش و پرورش صورت بگیرد، وقتی این شناخت صورت بگیرد، سپس خواهیم فهمید چه چیزی را از آموزش و پرورش باید بخواهیم و او رسالتش چیست؟ آموزش و پرورش بر روی شناخت ریشه ای مسائل باید ورود کند.

مدیرحوزه های علمیه بیان کرد: بحث تربیت مدیر و مدیرسازی نکته حائز اهمیت دیگری است که باید از سوی ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد و این از مسائل اصلی ستاد می باشد.

عضو فقهای شورای نگهبان افزود: بحث آموزش های ضمن خدمت، اقدام ارزشمند دیگری است که پیش از این در وزارت آموزش و پرورش با قوت دنبال می شد، اما چند سالی است که دیگر خبری از نیست، لذا توجه به این موضوع مهم مجدد باید صورت گیرد، چرا که دارای آثار و برکات ارزشمندی است، اگر با برنامه پیش برود.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: باید در دوره جدید، نظام مشاوره، دانشی، علمی و معرفتی در آموزش و پرورش با همکاری حوزه های علمیه رنگ و بوی متنوع و تازه تری به خود بگیرد و همراه با برنامه های با نشاطی که دوستان گزارش آن را ارائه کردند، خروجی مؤثری را در آینده نزدیک شاهد باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ytmq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا