سیاسی

پیشرفت در عرصه اقتصاد به مشارکت مردم گره خورده است

آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم :

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه خدمات دولت باید مبتنی بر شعار سال باشد گفت: پیشرفت در عرصه اقتصاد به مشارکت مردم گره خورده است.
به گزارش ندایقم ،آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم اظهارداشت : شب‌های قدر را گرامی می‌داریم که در تعبیر قرآن داریم در ذات شب‌های قدر درخششی است که یک استعداد و ظرفیت ویژه برای پرکشیدن انسان به سمت خدا وجود دارد که همگان باید به هوش باشند که این سرمایه بی بدیل از دست نرود و نباید از درک فیوضات لیالی قدر بی بهره باشیم.
آیت الله اعرافی با بیان اینکه روز ۱۲ فروردین را باید گرامی بداریم افزود: حاکمیت خداوند در این روز بر ملت ایران گسترانده شد و توده مردم در برابر این نعمت متعالی جمهوری اسلامی، ولایت و حاکمیت خداوند بر سرزمین ایران باید شکرگذار باشند.
وی افزود: نسل‌های مختلف ملت بزرگ ایران در کنار این نعمت و حاکمیت الهی، ایستاده‌اند و هیچ بهانه‌ای برای غفلت از این نعمت بزرگ پذیرفتنی نیست.
امام جمعه قم با بیان اینکه ملت ما امروز در برابر همه سختی‌ها و گرفتاری‌ها پای نظام اسلامی و آرمان‌های شهدا ایستاده گفت: مردم اجازه نخواهند داد که دشمنان به اهداف پوشالی خود دست یابند و طعم شکست را بر آنان خواهند چشاند.
وی گفت: جنگ ادراکی و ترکیبی دشمنان در راستای فروپاشی ارزش‌های الهی ره به جایی نخواهد برد و دشمن امروز حجاب و عفاف را هدف گرفته است که مردان و زنان مؤمن ایران اسلامی پای کار انقلاب و اسلام ایستاده و در کنار ارزش‌ها خواهند ماند.
آیت الله اعرافی با بیان اینکه فضای نورانی امر به معروف و نهی از منکر بر فضای جامعه غلبه خواهد کرد و ملت ایران اسلامی در برابر توطئه‌های های دشمنان ایستاده‌اند افزود: مردم در مسیر اسلام حرکت می‌کنند و از آرمان‌های متعالی دفاع خواهند کرد و در این زمینه نباید فریب جنگ ادراکی دشمنان را خورد.
وی گفت: شعار سال را همگان باید مد نظر قرار دهند و خدمات دولت و مسؤولان مبتنی بر آن باشد و در قم نیز اقدامات خوبی صورت گرفته، اما پیشرفت در عرصه اقتصاد به مشارکت مردم گره خورده است.
مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه سیاست و برنامه ریزی و نظارت بر امور باید به دست دولت باشد افزود: مابقی اقدامات می‌بایست به دست مردم باشد و دولت نیز در این عرصه باید موانع را از میان بردارد.
وی افزود: مردم و مسؤولان باید گره‌های اقتصاد و صنعت را باز کنند و زمینه ورود مردم در عرصه اقتصاد و فرهنگ و سیاست باید فراهم شود و توده‌های بیدار مردم می‌توانند گره‌ها را باز کنند چنانچه کاهش ارزش پول ملی و سنگینی بار گرانی و تورم از جمله مشکلات کشور است.
آیت الله اعرافی با بیان اینکه روز قدس را باید مهم بشماریم افزود: جمعه آینده روز میعاد با مظلومان غزه و فلسطین است و در این روز همگان باید نشان دهند که در کنار مظلومان هستند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/nzo4

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا