سیاسیویژه

همه مسئولان و مردم باید در حفظ وحدت بکوشند

آیت الله سعیدی در خطبه‌های نماز عید قربان:

تولیت حضرت معصومه (س) حفظ وحدت و انسجام جامعه را از امور واجب و ضروری دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در پیامی که امسال به حجاج دادند بر حفظ وحدت در جامعه تأکید کردند بنابراین همه مسئولان و اقشار مردم باید در حفظ وحدت بکوشند.

به گزارش ندای قم به  نقل از ایرنا ،آیت الله سیدمحمد سعیدی صبح روزیکشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) اقامه شد، عنوان کرد: تقوا موتور محرک انسان برای دستیابی به کمالات و ارزش‌های الهی و فاصله گرفتن از هر گونه زشتی و پلیدی است.

وی با بیان اینکه امروز روز آزمون بزرگی برای حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل (ع) بود، گفت: خداوند به پیامبر اسلام (ص) هم دستور داده که از آیین ابراهیم پیروی کند زیرا ایشان حق پذیر بودند و از حق پیروری می‌کردند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س)تأکید کرد: آزمون بزرگ حضرت ابراهیم(ع) این بود که خدا نعمت حضرت اسماعیل را به ایشان داده بود و بعد از مدتی از ایشان خواست که این نعمت را تقدیم خدا کند و حضرت ابراهیم(ع) بدون چون و چرا تصمیم به اطاعت خدا گرفتند.

وی با بیان اینکه از این امتحان‌ها در زندگی همه ما هم هست، گفت: از نعمت هایی که خدا به ما عطا کرده اگر با میل و رغبت و با قصد تقرب به خدا به نیازمندان و مساکین بدهیم ما هم در این امتحان بزرگ پیروز هستیم.

سعیدی در خطبه دوم ابراز کرد: امام هشتم (ع) برادری به نام زید داشتند و در مقام نصیحت به برادراشان فرمودند از خدا پروا داشته باش زیرا اگر ما نیز به مقاماتی رسیدیم به خاطر تقوا بوده است و اگر کسی تقوا پیشه نکند از ما نیست و ما از او بیزاریم .

وی حفظ وحدت و انسجام جامعه را از امور واجب و ضروری دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در پیامی که امسال به حجاج دادند بر حفظ وحدت در جامعه تأکید کردند بنابراین همه مسئولان و اقشار مردم باید در حفظ وحدت بکوشند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س)با اشاره به ثمرات وحدت اظهار کرد: یکی از ثمرات و نتایج وحدت این است که دعای عرفه در جای جای کشور برگزار و نماز عید قربان هم که نماد وحدت است با حضور پرشمار مردم برپا می شود بنابراین ما عوامل وحدت بخش زیادی داریم و باید در تقویت این مناسک وحدت بخش بکوشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/s674

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا